В Європарламенті говорять про «серйозні бої» та ескалацію на Донбасі

В Європарламенті говорять про «серйозні бої» та ескалацію на Донбасі

792
Ukrinform
Ситуація в окремих районах Донецької та Луганської областей не поліпшується, тому сторони переговорів у нормандському та мінському форматах мають оцінити, чого вдалося і чого не вдалося досягти.

Про це заявила в інтерв’ю Радіо Свобода німецький політик Ребекка Гармс, яка є співголовою політичної групи "Зелених" у Європарламенті.

"Там (на Донбасі – ред.) тривають серйозні бої зі застосуванням важкого озброєння. Багато разів ми були свідками ескалації, особливо в травні. Це викликає серйозну стурбованість, і західні партнери в мінському процесі справді повинні повернути Росію і, звісно, Україну за стіл переговорів. Звіти моніторингової місії ОБСЄ свідчать, що порушення відбуваються переважно з вини найманців-сепаратистів, і це повинно бути одним із питань, які ми маємо обговорити з Москвою", – вказала Ребекка Гармс.

"На початку (після укладення домовленостей у Мінську – ред.) припинення вогню більш-менш дотримувалося, а потім наставали фази, коли спостерігалося безліч порушень і фіксувалося 8-10 тисяч обстрілів на тиждень", – додала політик.

Ребекка Гармс згадала також про гуманітарну ситуацію "в районах, контрольованих найманцями", назвавши її "жахливою".

"Є проблеми у людей, що живуть у демілітаризованій зоні, і, гадаю, це дуже важливо, щоб західні партнери, такі як Франція і Німеччина, домагалися того, щоб гуманітарна допомога справді потрапляла на цю територію", – відзначила Гармс.

Як відомо, у квітні Тристороння контактна група ухвалила чергову заяву, в якій підтримала намір усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню, який мав настати з 30 квітня 2016 року.

Попередні аналогічні домовленості були укладені в січні, але тоді бойові дії не припинилися. Обстріли на Донбасі тривають, а сторони звинувачують одна одну в порушенні режиму тиші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-