На виступі в Києві Павленський говорив про Майдан і Донбас, Путіна і Савченко, владу і терор

На виступі в Києві Павленський говорив про Майдан і Донбас, Путіна і Савченко, владу і терор

2747
Укрінформ
У Києві з лекцією "Потреби" виступив щойно звільнений з тюрми російський художник-акціоніст Петро Павленський.

У вщент заповненій залі столичного Центру візуального мистецтва люди сиділи на підлозі і підвіконнях, стояли у проходах. Найстійкіші дістали можливість наприкінці вечора зробити селфі з художником і подарувати йому квіти. 

Сам художник жартома зауважив, що російська в'язниця і більше півроку за гратами дали йому можливість відпочити. А ще - усвідомити: російська влада тримає людей у ярмі, маніпулюючи базовими потребами. Поділитися цим одкровенням Павленський і приїхав у Київ, обравши українську столицю першим публічним майданчиком після звільнення.

Кореспондент Depo.ua виділив головні думки із розмови митця з киянами. 

1. "Вперше я побачив Київ під час Майдану. Я побачив людей, які звільнили центр міста від влади. На Росії маси або мертві, або сплять. На Майдані ж були інші люди. В Україні я побачив народ"

2. "Український народ - приклад звільнення для російського, і це сильно лякає російську владу. Зараз режим діє жорсткіше, просто тому, що влада злякалась"

3. "Влада визначається покірністю. І невідомо, що тут первинне"

4. "Потрібно прагнути свободи, а не порядку. Тих, хто хоче абсолютного порядку, ласкаво просимо в Північну Корею"

5. "Терористична організація ФСБ заслала групи на Донбас, аби розв'язати війну. Захопила полонених, залишила там своїх людей. Їх не можна назвати повстанцями. Повстанці - від народу. А тероризм - завжди від держави. Тероризм там, де великі грошові потоки"

6. "Історія мистецтва - це історія протистояння людини і влади"

7. "Російська влада намагається назвати мене злочинцем чи божевільним, я повторюю, що я художник. У влади більший ресурс, але він є і у мене. Мені пощастило, що зараз є Інтернет"

8. "ФСБ огородило себе залізною завісою. Їм здається - це найкраща можливість приховати, що відбувається. Путін став балакучою головою стуктури, яка утримує владу над 146 млн людей. ФСБ намагається підкорити собі Росію методом безперервного терору і закриває себе за залізною завісою. Не знаю, нащо вони її зробили, але це стало знаком. Вони викрили самі себе"

9. "Мене мали судити за вандалізм, але перекваліфікували це на пошкодження пам'ятників культури. Вони назвали себе пам'ятником культури тільки через те, що знищували культуру. Виходить, чим більше ти знищив, тим ти більш значущий пам'ятник"

10. "Мої акції завершились з моїм затриманням, а все, що відбувалося далі - це політичне мистецтво. Далі я не дію, самі представники влади стають дійовими особами - вони займаються політичним мистецтвом між моїми акціями"

11. "ЗМІ - це такий самий інструмент влади, як поліція, психіатрія. Я працюю і з цим інструментом. Змушую його працювати на мистецтво"

12. "Якщо ти не хочеш ставати в куток на суді, або дивитися, куди скажуть, у тюрмі тебе можуть не випускати на прогулянку, або не давати пити чай. Так потреби більше поїсти і поспати стають політичним інструментом. Потреби визначають і ламають життя людей. Хоча раніше я думав, що основний інструмент - це страх. Потреби не такі очевидні"

13. "Від Надії Савченко дуже приємні враження. Дуже симпатична людина у всіх смислах. Вона активна, у неї багато енергії. Мені здалося, вона справді хоче щось зробити. Я думаю, якщо їй не будуть сильно заважати, їй це вдасться"

14. "У в'язниці мені приходили листи і від українців. Люди мене підтримували, розповідали, що у вас відбувається. Будь-які листи - це підтримка, неважливо, чи людина ділиться новинами, чи бажає здоров'я. Пишіть більше листів тим, кого хочете підтримати"

Нагадаємо, вночі 9 листопада 2015 року Павленський підпалив двері будівлі ФСБ на Луб'янській площі у Москві.

Спочатку слідство звинуватило художника у "вандалізмі за мотивами ідеологічної ненависті" (стаття 214 кримінального кодексу), але потім перекваліфікувала справу на 243 статтю - "пошкодження виявленого об'єкту культурної спадщини". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-