Ринок ліків в Україні контролювали 5-6 компаній - Гройсман

Ринок ліків в Україні контролювали 5-6 компаній - Гройсман

1288
Ukrinform
Старі підходи до фінансування та надання медичних послуг в Україні мають бути змінені таким чином, щоб система охорони здоров'я була здатна забезпечувати інвестиції в життя та здоров'я громадян.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочого сніданку із представниками ділових кіл у Нью-Йорку, повідомляє Урядовий портал.

"Ми фінансуємо не медичну послугу, а стіни лікарень і койко-місця. Ми інвестуємо не в здоров'я і життя людини, а в стіни. Це говорить про те, що фокуси системи є абсолютно хибними. Це потрібно змінити", – заявив Гройсман.

За його словами, охорона здоров'я є однією з найважливіших сфер, однак українська медицина сьогодні перебуває у важкому стані. У цьому напрямку не відбувалося потрібних реформ.

Глава уряду поінформував, що кілька тижнів тому провів зустріч із експертним середовищем, ініційовану представниками Світового банку. Розроблена ними модель реформи охорони здоров'я може бути взята за основу та реалізована, зауважив Гройсман.

За словами Прем'єра, найближчим часом буде презентована стратегія реформи охорони здоров'я, яка буде імплементована.

"Зміна системи фінансування охорони здоров'я, перехід на фінансування медичної послуги у перспективі, залучення страхової медицини до цього сектору, визнання усіх протоколів лікування, які існують у країні, запровадження державних стандартів - таким чином ми можемо сформувати нову систему охорони здоров'я в Україні", - зазначив він.

Гройсман нагадав, що уряд прийняв рішення щодо дерегуляції фармацевтичного ринку в Україні. Зокрема, було спрощено реєстрацію ліків, які виробляються та споживаються у США, Канаді, Європейському Союзі, Австралії та Японії: "Уряд прийняв рішення, парламент його ухвалив, Президент підписав цей закон".

За його словами, досі в країні 5-6 компаній "контролювали ринок неринковими методами" та перешкоджали ввозу ліків з-за кордону.

"Раніше можна було народитися в Україні, здобути освіту, почати реєстрацію ліків, померти і так і не зареєструвати ліки", - зауважив він. Тепер реєстрація медичних препаратів відбувається автоматично протягом 20 днів, зазначив Прем'єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-