Якщо КСУ скасує люстрацію, то її неможливо буде повернути новим законом - нардеп

Якщо КСУ скасує люстрацію, то її неможливо буде повернути новим законом - нардеп

2300
Ukrinform
Якщо Конституційний суд України скасує закон "Про очищення влади", то новим законом люстрацію вже неможливо буде повернути.

Про це народний депутат України Леонід Ємець написав у понеділок на своїй сторінці у Facebook.

"Неможливо буде повернути люстрацію новим законом, якщо КС скасує закон "Про очищення влади". І це стосується не лише закону в цілому, а навіть  окремих його положень", - зазначив Ємець.

Як приклад про неможливість поверення до подібних питань на законодавчому рівні він навів останнє скандальне рішення КСУ про довічні доплати суддям. 

"П.7. Конституційний суд України зауважує, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного суду України є "обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені (частина друга статті 150 Конституції України). Повторне запровадження правового регулювання, яке Конституційний суд України визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України)", - написав народний депутат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-