Закон про приватних судових виконавців доведе до біди - експерти - 08.06.2016 17:14 — Новини Укрінформ
Закон про приватних судових виконавців доведе до біди - експерти

Закон про приватних судових виконавців доведе до біди - експерти

4673
Ukrinform
Інститут приватних виконавців може перетворитися на інструмент вибивання боргів з населення без можливості для громадян захиститися.

Таку думку на прес-конференції в Укрінформі у середу висловила голова ГО "Всеукраїнський рух Фінансовий майдан" Юлія Сало.

"У жодній країні на Заході, де існують приватні виконавці, немає такого рівня корупції, який є в Україні. І поки рівень корупції в нашій державі не буде знижено хоча б до рівня Польщі, ні про яких приватних виконавців мови вести не можна... Якщо зважити на те, що в Україні в боржниках 95% населення, зокрема через підвищення тарифів на комунальні послуги, то з прийняттям закону про приватних судових виконавців ситуація може стати непрогнозованою», - сказала Сало.

Вона зазначила, що не виключений і варіант, коли під виглядом виконання судових рішень приватними судовими виконавцями будуть здійснюватися рейдерські захоплення. 

"Не виключено, що введення інституту приватних виконавців призведе до того, що великі фінансово-промислові групи будуть створювати свої "кишенькові" фірми, які будуть займатися рейдерськими захватами під виглядом виконання судових рішень", - додала експерт.

Крім того, на думку експертів, деякі статті прийнятого закону порушують Конституцію.

"Законопроектом про виконавче провадження пропонується відкрити державний реєстр боржників. Це є грубим порушенням конституційних прав людини, оскільки інформація щодо заборгованності є особистою інформацією, яка, відповідно до закону про захист інформації, є конфіденційною", - сказав на прес-конференції експерт ГО "Єдиного центру правової допомоги" Андрій Аністрай.

За його словами, занепокоєння також викликає і стаття закону, згідно з якою приватний судовий виконавець може залучити сторонніх осіб.

"Також є пункт, стаття 18-та, який дозволяє приватним виконавцям у разі потреби залучати до проведення або організації виконачих дій суб'єктів господарювання. На сьогодні в ЗМІ вже з'являються об'яви про набір на роботу осіб спортивної статури, з правом носіння зброї, або тих, хто не пройшов атестацію у правоохоронних органах. Їх приймають для роботи з проблемними кредитами", - сказав Аністрай, зазначивши, що ці особи можуть виконувати як раз ті дії, які законом забороняється виконувати судовим виконавцям, а зокрема виселення боржників з помешкань тощо.

"99% судових рішень є не виселення громадян, а стягнення заборгованості, яка  передбачає реалізацію цього майна, а потім автоматичне виселення. Тобто виконавець може залучати сторонню організацію, яка буде виконувати всі фізичні дії щодо боржників", - сказав Аністрай.

Як зазначила фахівець ГО "Єдиний центр правової допомоги" Світлана Саранжа, натомість потрібно було б провести реформу державної виконавчої служби і запровадити контроль за їх роботою.

"Дайте можливість контролю державній виконавчій службі. Дайте їм зарплати, напишіть для них такий закон, який зробили для приватних виконавців. У нас багато невиконаних рішень по юридичним особам, по стягненню аліментів. Це зрозуміло. Питання насправді не в тому, чи поганий закон про державних виконавців, не в тому, що приватні виконавці потрібні для виконання, а у тому, що немає контролю за виконанням державних виконавців", - наголосила Саранжа.

Як повідомляв Укрінформ, народні депутати 2 червня ухвалили Закон "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", метою якого є визначення основ організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів державними виконавцями органів державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їх завдань та правового статус.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>