МЗС України надіслало ноту Росії через Матвієнко у Криму

МЗС України надіслало ноту Росії через Матвієнко у Криму

2336
Ukrinform
Міністерство закордонних справ України не погоджується з не узгодженим з українською владою перебуванням на тимчасово окупованій території АР Крим Голови Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Валентини Матвієнко.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"МЗС України висловлює протест у зв'язку з не узгодженим з українською стороною перебуванням 3-4 червня ц.р. на суверенній території України у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м. Севастополь, голови Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації В.Матвієнко", - йдеться в заяві.

Зазначається, що такі дії з боку російського чиновника порушують міжнародні права та домовленості.

"Перебування В.Матвієнко на території Автономної Республіки Крим є відвертим нехтуванням з боку російської влади державним суверенітетом України, свідченням порушення з боку Російської Федерації Статуту ООН, принципів і норм міжнародного права, свідомого ігнорування цією країною своїх міжнародних зобов'язань", - йдеться в заяві.

В прес-центрі також уточнюють, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також незаконні «органи кримської влади» та їх представників, які ухвалюють незаконні рішення та вчиняють протиправні дії. Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-