Парубій розповів, чому впав рейтинг партії Яценюка

Парубій розповів, чому впав рейтинг партії Яценюка

1577
Ukrinform
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який пройшов у парламент за списком "Народного фронту" (лідер - екс-прем'єр Арсеній Яценюк), прокоментував різке падіння рейтингу цієї політичної сили за останні два роки.

В інтерв'ю НВ він припустив, що справа в тому, що населення оцінило темп проведення реформ як занадто повільний.

У той же час Парубій підкреслив, що результати реформ помітні: "Я пам'ятаю, чим була українська армія, коли ми зайшли в Комітет з оборони після Майдану, і бачу, чим вона є сьогодні. Українські спецслужби, як і вся система безпеки, стали якісно іншими. Якби два роки тому хтось сказав, що ДАІшники на вулицях не братимуть хабарів - напевно, ви б не повірили. Сьогодні так є. Нова поліція - якісно інше явище".

Серед причин падіння рейтингу "Народного фронту" спікер також назвав те, що є не тільки "хороші реформи, які всім подобаються", але і не настільки популярні.

"Підняття тарифів на вимогу МВФ - непопулярна реформа. За неї ніхто і ніколи не отримував рейтингів. Але це реформа, на яку необхідно йти, тому що без неї неможливо будувати економіку. Всі наші східноєвропейські партнери пройшли цей шлях. Ті, хто проводив подібні реформи, - досі в своїх країнах не мають ніякої політичної перспективи. Подивіться на (польського реформатора Лешека) Бальцеровича", - заявив Парубій.

Він запевнив, що не ставить собі за мету відновлення рейтингу "Народного фронту" до виборів, щоб пройти в Раду наступного скликання.

"Нам треба робити все чесно перед собою і перед державою. Час та історія розсудять. Поки я тут є, поки ми тут є, нам необхідно зробити все можливе для того, щоб держава стала сильніше. Є така гарна фраза, не пам'ятаю чия: головне - перемогти, а історики пояснять - чому", - вважає Парубій.

Нагадаємо, партія Арсенія Яценюка "Народний фронт" не вийшла в рейтинг популярності політичних сил за даними опитування фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, хоча на позачергових парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня 2014 року, перемогла за партійними списками, отримавши 22,14% голосів виборців.

У той же час, згідно з опитуванням, якби дострокові парламентські вибори відбулися найближчим часом, то 5-відсотковий бар'єр подолали б шість політичних партій. За партію "Батьківщина" проголосували б 12% тих, хто збирається взяти участь у виборах, за "Самопоміч" - 10,6%, за партію "Блок Петра Порошенка" - 9,9%, за "Опозиційний блок" - 9,1%, за "Радикальну партію Олега Ляшка" - 8,4%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-