Відмовою Сенцову у касації російська феміда себе скомпрометувала - МЗС

Відмовою Сенцову у касації російська феміда себе скомпрометувала - МЗС

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює обурення у зв'язку з рішенням Верховного суду РФ відмовити у передачі справи громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка та їхніх касаційних скарг для розгляду у суді відповідної інстанції.

Про це йдеться у коментарі міністерства, повідомляє Укрінформ.

"Розглядаємо таке рішення найвищого судового органу Російської Федерації не лише позбавленням незаконно засуджених українців права на об'єктивний розгляд їхньої справи у суді вищої судової інстанції, але й новим підтвердженням політичного замовлення у цій справі та компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади", - зазначили у відомстві.

У МЗС наголосили на незаконності і політичній заангажованості вироку Північно-Кавказького окружного військового суду від 25 серпня 2015 року щодо незаконного позбавлення волі Олега Сенцова та Олександра Кольченка на 20 та 10 років відповідно з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

"Вимагаємо від Росії негайно припинити цинічне порушення прав наших співвітчизників, звільнити їх та повернути в Україну", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, напередодні Верховний суд РФ відмовився переглянути вирок українця Олега Сенцова, незаконно засудженого у Росії до 20 років колонії щодо звинувачення нібито в організації терактів у Криму, другого фігуранта справи українця Олександра Кольченка, що отримав 10 років позбавлення волі, а також уповноваженого з прав людини у Росії.

Мін'юст України раніше попросив російську владу про передачу засуджених громадян України Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка на Батьківщину для відбуття покарання. За даними захисту Сенцова і Кольченка, вони заповнили необхідні документи ще в квітні, але рішення про їхню передачу поки що не прийняте.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-