Доповідь РЄ про полонених на Донбасі робили російською: щоб почули  всі

Доповідь РЄ про полонених на Донбасі робили російською: щоб почули всі

1153
Ukrinform
Представник комітету з питань міграції ПАРЄ Неля Клейнберга (Nellija Kleinberga) представила у Раді Європи доповідь "Гуманітарні питання щодо осіб, захоплених під час війни в України".

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

"Представляючи доповідь, я виступаю російською мовою, щоб мене чули російські громадяни, слухали і знали про жахливі та варварські методи, які застосовують на сході України бойовики самопроголошених республік проти полонених. Переслідування з політичних мотивів, тортури, знущання, викрадення і вбивства стали звичайною практикою там", - сказала доповідач ПАРЄ.

За словами Клейнберги, досі 123 громадянина України утримуються в полоні сепаратистів.

Вона також згадала про порушення прав людини на території анексованого Росією Криму. "У Криму окупаційна влада за допомогою російського законодавства задіяла репресивний механізм, фабрикує кримінальні справи, ув’язнює та знущається з кримських татар, переслідує їх", - зазначила Клейнберга.

Доповідач ПАРЄ також розповіла про асиметричні умови, в яких утримуються полонені та ув’язнені. "В Україні відкрито 3 тис. кримінальних справ, фігуранти яких утримуються у людських умовах, на відміну від тих, кого тримають у казематах "ЛНР/ДНР", - зазначила вона.

Клейнберга закликала "владу" самопроголошених "республік" надати міжнародним організаціям необмежений доступ до полонених на окупованих територіях.

Доповідач також привітала створення урядом України Міністерства з питань окупованих територій, що опікуватиметься наданням допомоги людям, які перебувають на цих територіях. «Українська влада має вирішити питання психологічної, соціально-економічної допомоги родинам, члени яких утримуються на території окупованих районів Донбасу. Я також закликаю Україну ратифікувати положення Римського статуту, щоб відповідальні за злочини проти людяності змогли дістати справедливе покарання», - сказала Клейнберга.

Вона також закликала країни-члени Ради Європи запровадити санкції проти осіб, причетних до справи Надії Савченко та інших 20 ув’язнених у Росії громадян України, затриманих за сфабрикованими звинуваченнями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-