Адвокат ГРУшників: Їхні дії є

Адвокат ГРУшників: Їхні дії є "законними актами війни"

Укрінформ
Адвокат російського спецпризначенця Евгена Ерофеєва Оксана Соколовська переконана, що всі дії російських військовослужбовців на непідконтрольній Україні території є "законними актами війни", за які їх не можна звинувачувати.

Про це у п'ятницю під час дебатів в судовому засіданні по справі російських спецпризначенців заявила адвокат Ерофеєва Оксана Соколовська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На думку захисту, і Ерофеєв, і Александров, є комбатантами, кваліфіковані їм діяння, а саме: участь у бойовому зіткненні з військовослужбовцями Збройних сил України, носіння зброї, перетин кордону зі зброєю, порушення режиму в'їзду на окуповану територію - є законними актами війни, у зв'язку з чим не можуть створювати склад злочину, в яких звинувачують, обвинувачують Ерофеєва і Александрова", - сказала вона.

За словами Соколовської, обвинувачення стверджує про наявність між Україною та РФ збройного конфлікту.

"Ці ж саме твердження оголошує і влада України: Президент, Верховна Рада,  Міністерство закордонних справ. Дані твердження в даному судовому засіданні не оспорюються", - наголосила вона і нагадала, що постановою ВР від 21.04.2015 про відсіч збройної агресії РФ та подолання її наслідків Росію визнано державою агресором.

Адвокат наголосила, що правове регулювання дій противних сторін в міжнародному збройному конфлікті регламентується нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема міжнародною конвенцією про поводження з військовополоненими.

Соколовська підкреслила, що Україна, як країна, що ратифікувала дану Конвенцію "мала застосовувати щодо Ерофеєва і Александова норми цієї Конвенції, тому що саме Україна визнає такий конфлікт на своїй території".

Таким чином адвокат вважає, що Ерофеєв і Алкександров в статусі комбатантів мали право на законні акти війни та не підлягають кримінальному переслідуванню за інкримінованими їм кримінальними злочинами.

"Тому на думку захисту відповідно до вимог цієї Конвенції мають бути виправдані (Ерофеєв і Александров - ред.) судом", - наголосила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-