Експерт сказав, скільки Янукович заборгував Україні

Експерт сказав, скільки Янукович заборгував Україні

Укрінформ
Експерт-правник Атлантичної Ради Алан Райлі запропонував юридичні шляхи повернення награбованого режимом екс-президента Януковича, а також анексованого й зруйнованого в Україні.

Таку заяву Райлі зробив у Вашингтоні, передає Голос Америки.

На його думку, українська влада має добиватися повернення цих грошей, а також вимагати відшкодування збитків, які Росія завдала Україні протягом останніх двох років.

Усі українські втрати він ділить на дві категорії: перша – вкрадене режимом Віктора Януковича, друга – шкода від анексії Криму й війни.  

«Якщо говорити про гроші, які вкрав попередній український режим Віктора Януковича, то слід згадати махінації з ПДВ та з державними закупівлями. Щоб ви зрозуміли масштаб цифр – бюджет державних закупівель на рік складав 12 мільярдів доларів. І навіть за найбільш консервативними підрахунками – попередній режим має повернути Україні близько 30 мілярдів доларів», - підсумовує експерт Атлантичної Ради Алан Райлі.

Експерт переконаний: схема повернення грошей за збитки, завдані Російською агресією, має бути інакшою. Судитися проти Росії з одним величезним позовом, де будуть перераховані всі втрати, буде надзвичайно важко. Саме тому українські правники мають розділити всі втрати на окремі позови. Втрати – переселенців, збитки, які понесли бізнеси окупованого Криму й Донбасу, відшкодування за тортури й залякування на загарбаних територіях тощо.

Солідарні з ним й інші колеги-експерти. Зокрема, експерт з міжнародного права, професор університету Джонса Гопкінса – Рут Ведґвуд, радить українським слідчим та активістам вже зараз серйозно поставитися до формування доказової бази для суду над Януковичем.

«Прокурорам, так само як і міжнародним судам, потрібна документація. Це можуть бути важливі файли-докази у справі або комп’ютерні диски, інформацію з яких можна відновити. Для прокурорів треба довести кожну дрібницю. Чутки для них нічого не варті. Крім того, важливо допитувати людей знову і знову. Це спрацьовує. Люди завжди переживають за власну долю більше, ніж за чиюсь, і тому важливо допитувати тих, у кого було менше повноважень, але хто також може розповісти важливі речі, свідком яких був», - ділиться досвідом пані Ведґвуд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-