Опоблок вимагає дострокових виборів Ради

Опоблок вимагає дострокових виборів Ради

2820
Ukrinform
"Опозиційний блок" вважає, що після відставки прем’єра мають бути оголошені дострокові парламентські вибори.

Про це йдеться у заяві "Опоблоку".

"Опозиційний блок" вимагає розпуску парламенту. Тільки перевибори дадуть шанс створити уряд професіоналів, який виведе Україну з кризи… Потрібна повне перезавантаження", - вважають представники фракції.

На їх думку, "відставка прем'єра - це визнання провалу всієї коаліції п'яти фракцій". "Спроба зліпити з осколків старої коаліції нову, як це зараз планує влада, позбавлена сенсу", – йдеться в заяві.

Водночас політсила ще не визначилася щодо голосування за відставку Яценюка.  

"Це буде рішення фракції, яке ми озвучимо у вівторок. Фракція буде розглядати свою позицію і щодо голосування за відставку і непідтримку нового уряду у вівторок на засіданні фракції", – сказав депутат з "Опоблоку" Юрій Павленко в коментарі Радіо Свобода

Нагадаємо, у неділю Арсеній Яценюк заявив про рішення скласти повноваження прем’єра. Він додав, що 12 квітня відповідне подання буде внесено до Верховної Ради.

Наразі тривають коаліційні переговори, оскільки у лютому з коаліції вийшли фракції "Самопоміч" і "Батьківщина". Фракція Радикальної партії Олега Ляшка теж вийшла з коаліції.

Наприкінці березня з’явилися повідомлення, що "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" ведуть переговори з позафракційними депутатами про входження до їхнього складу, щоб можна було створити коаліцію лише з цих двох фракцій.

Станом на 10 квітня, за даними сайту Верховної Ради, ці дві фракції разом налічували 222 голоси. Для створення коаліції потрібно принаймні 226 депутатів.

Відповідно до Конституції, Президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо протягом одного місяця не сформовано коаліцію. Рішення про дострокове припинення повноважень Ради ухвалює глава держави після консультацій зі спікером Верховної Ради, його заступниками та головами депутатських фракцій у ВР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-