Київ закликає Росію допустити розширену місію ОБСЄ на кордон

Київ закликає Росію допустити розширену місію ОБСЄ на кордон

1378
Ukrinform
У Міністерстві закордонних справ України розчаровані черговим блокуванням Російською Федерацією рішення про розширення мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк" на всю ділянку російсько-українського кордону, яка тимчасово не контролюється українською владою.

Про це йдеться у коментарі МЗС.

"Така деструктивна поведінка російської сторони вкотре засвідчила її відверте небажання виконувати взяті на себе зобов'язання, зокрема згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року, яким передбачено постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ", - наголошує зовнішньополітичне відомство.

Водночас МЗС підкреслює, що навіть обмежений Росією виключно пунктами пропуску "Гуково" і "Донецьк" моніторинг Місії спостерігачів ОБСЄ підтверджує регулярний неконтрольований потік через державний кордон України осіб у формі військового зразка, великої кількості вантажів невстановленого призначення і контрабандне вивезення видобутого в українській землі вугілля.

"Розглядаємо звіти Місії як документальні докази порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Тому ми вітаємо зусилля інших делегацій в Постійній Раді ОБСЄ, які дозволили продовжити 7 квітня 2016 року мандат Місії спостерігачів ОБСЄ до 31 липня 2016 року", - зазначається у коментарі.

Міністерство також очікує, що російська сторона нарешті конкретними діями засвідчить свою відданість повному та добросовісному виконанню Мінських домовленостей і погодиться, зокрема, із запровадженням повного і безперешкодного моніторингу ОБСЄ за неконтрольованою Україною ділянкою спільного з РФ державного кордону по обидва боки від нього.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>