Transparency дала Україні рецепт проти офшорів

Transparency дала Україні рецепт проти офшорів

1654
Ukrinform
Нова система електронного декларування зможе створити передумови для виявлення незаконно придбаних активів і суттєво дисциплінувати владу в Україні.

Про це йдеться в коментарі "Transparency International Україна", який переданий Укрінформу.

"Наша організація покладає великі надії на нову систему електронного декларування. Коли вона ефективно запрацює, офшорні скандали як такі зникнуть з порядку денного представників медіа. Адже за приховування інформації про статки чиновники нестимуть суворе покарання. І подібні "знахідки" в офшорах, що не були задекларовані, будуть підставою для відкриття кримінального провадження проти високопосадовця", - зазначив, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

За його словами, зміни до Закону України "Про протидію корупції", які запускають систему електронного декларування передбачають надзвичайно широкий перелік інформації, яку необхідно подавати в декларації та істотно зменшує можливості для приховування майна.

Хмара зазначив, що закиди Президенту Петру Порошенку щодо офшорних компаній продемонстрували: в суспільстві сформувалася атмосфера тотальної недовіри до влади, особливо в частині підозр у можливій корупційній діяльності.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня набули чинності зміни до Закону України "Про протидію корупції", які дають можливість повноцінно запустити систему електронного декларування.

Згідно із Законом декларувати своє майнове становище зобов'язані Президент, Прем'єр-міністр, інші вищі посадові особи, депутати всіх рівнів, держслужбовці, силовики, судді в тому числі інформація вказується про членів їхніх сімей та фізичних осіб, з якими декларанти перебувають в так званих "фактичних сімейних відносинах".

Декларація подаватиметься онлайн, через спеціальний портал. Після подачі, декларація буде доступна для відкритого перегляду в мережі інтернет.

Декларацію подаватимуть особи, які працюють на посаді, звільняються з посади, а також особи, які планують вступити на нову посаду.

Також передбачена відповідальність за навмисну подачу недостовірної інформації в деклараціях. Відповідальність передбачена як адміністративна (в разі розбіжностей на суму понад 137 тисяч гривень), так і кримінальна (в разі розбіжностей на суму понад 344 тисяч). До адміністративної відповідальності залучатиме Національне агентство з питань запобігання корупції, а до кримінальної Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань і підрозділи Національної поліції України.

Як відомо, "Transparency International Україна" є Представництвом глобальної антикорупційної неурядової організації "Transparency International", що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>