Кремль запускає «Путін-ТБ» кримськотатарською

Кремль запускає «Путін-ТБ» кримськотатарською

Укрінформ
З 1 квітня через супутник з окупованого Росією Криму починає мовлення новий проросійський телеканал кримськотатарською мовою.

Про це повідомив у Facebook написав керівник підконторольного Росії Держкомнацу Криму Заур Смірнов.

"1 квітня телеканал "Міллет" (у перекладі з кримськотатарської - народ) почне мовлення через супутник. Супутникове мовлення телеканалу розраховане на жителів внутрішніх регіонів Російської Федерації, України, Туреччини, країн Середньої Азії і Східної Європи", - написав Смірнов.

Як повідомляє сайт КримРеалії, віце-прем'єр окупаційного уряду Криму заявив, що метою телеканалу "Міллет" є протидія "антиросійській пропаганді".

Кримськотатарська спільнота протестувала у серпні, коли був зареєстрований телеканал, називаючи його "кремлівським пропагандистським засобом". Тестове мовлення канал почав у вересні.

Рівно рік тому, 1 квітня 2015 року, підтримувана Росією влада Криму закрила кримськотатарський телеканал ATR, а також інші незалежні кримськотатарські ЗМІ, що входять разом з ATR до єдиного медіахолдингу.

Причини блокування доступу до новинного сайту "15 минут", який входив до холдингу ATR, і фактичним власником якого є ініціатор блокади півострова Ленур Іслямов, підконтрольна Росії прокуратура окупованого Криму у своєму офіційному повідомленні пояснила так: "Під час моніторингу мережі Інтернет встановлено, що один із новинних інтернет-порталів, фактичним власником якого є Ленур Іслямов, систематично розміщує публікації екстремістського змісту".

Закриття і блокування роботи незалежних кримськотатарських ЗМІ засудили США, Європейський союз, ОБСЄ, Amnesty International, назвавши цей крок подальшим переслідуванням кримських татар на півострові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-