У ГПУ стверджують, що таки залишили Азарова без пенсії

У ГПУ стверджують, що таки залишили Азарова без пенсії

687
Ukrinform
У  Генеральній прокуратурі стверджують, що екс-прем’єр-міністр Микола Азаров не може знімати гроші з пенсійного банківського рахунку в Україні.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Генеральною прокуратурою України вжито вичерпних заходів для унеможливлення зняття підозрюваним М. Азаровим грошових коштів з пенсійного банківського рахунку в ПАТ «Державний ощадний банк України», - йдеться у повідомленні.

ГПУ нагадує, що раніше, 4 лютого 2016 року, Апеляційним судом м. Києва скасовано ухвалу слідчого судді від 21.12.2015, якою накладено арешт на пенсію підозрюваного Мколи Азарова. Своє рішення суд обґрунтував тим, що згідно зі ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія – це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа, а відтак, не є майном, що перебуває у власності особи, а тому не може бути арештована відповідно до вимог ч. 6 ст. 170 КПК України.

З метою забезпечення можливої конфіскації належного підозрюваному майна 24 лютого 2016 року за клопотанням Генеральної прокуратури слідчим суддею Печерського районного суду знову накладено арешт на кошти М. Азарова, що зараховувались на його банківський рахунок як пенсійні виплати.

29 березня 2016 року Апеляційний суд м. Києва погодився з доводами прокурора управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України та підтвердив, що накопичені на банківському рахунку для пенсійних виплат кошти є предметом, на який може накладатися обмеження в розумінні ст. 170 КПК України, та визнав їх арешт законним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-