Солошенку зле, проте Росія тягне з помилуванням - МЗС

Солошенку зле, проте Росія тягне з помилуванням - МЗС

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з продовженням російською стороною протиправних дій стосовно громадянина України Юрія Солошенка, незаконно засудженого російською владою до 6 років позбавлення вол

Про це йдеться у заяві МЗС України, розміщеному на сайті міністерства. 

"Попри виявлену важку хворобу Юрія Солошенка, суттєве погіршення його стану здоров’я та похилий вік, нашого співвітчизника було переведено з медичної частини колонії на загальний режим утримання", - наголосили у МЗС.

Там також нагадали, що російська сторона продовжує ігнорувати та затягувати розгляд прохання про помилування Солошенка, незважаючи на гуманітарний аспект та пряму загрозу його життю.

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно засудженого Юрія Солошенка, вжити заходів для надання йому належної медичної допомоги та забезпечити його негайне та беззастережне звільнення і повернення на Батьківщину", - підкреслили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні адвокат Ілля Новіков заявив, що у незаконно утримуваних в Росії українських політв'язнів Юрія Солошенка та Станіслава Клиха серйозні проблеми зі здоров'ям. Так, за словами юриста, у 74-річного Солошенка серйозні проблеми з серцем. Раніше юрист української Гельсінської спілки з прав людини Надія Волкова заявила, що у Солошенка виявили рак.

Нагадаємо, 14 жовтня Мосміськсуд засудив українського пенсіонера, екс-директора полтавського оборонного заводу "Знамя" Юрія Солошенка до 6 років "за шпигунство". Подробиці справи не відомі через її засекреченість.

На початку березня Міністерство юстиції України звернулося до російського Мін'юсту з вимогою видати громадян України, вироки яких набули чинності. Крім Солошенка йшлося про Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва.

23 березня стало відомо, що 73-річний Солошенко подав клопотання президенту Російської Федерації про помилування.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-