Британець отримав «Нобеля для математиків» за Останню теорему Ферма

Британець отримав «Нобеля для математиків» за Останню теорему Ферма

2272
Ukrinform
Математик Ендрю Вайлс з Великої Британії став лауреатом Абелівської премії за доказ Великої (Останньої) теореми Ферма в 1994 році

Про це повідомляє ТАСС.

"Нові ідеї, введені Вайлсом в науковий обіг, відкрили можливість для подальших проривів... Деякі математичні проблеми мають таку багату наукову історію і настільки ефектний доказ, як Остання теорема Ферма", - сказав глава Абелевского комітету Йон Рогнес.

Почесна нагорода, яку нерідко називають "Нобелівською премією для математиків", була присуджена Вайлсу за доказ Великої (Останньої) теореми Ферма в 1994 році, "що поклав початок новій ері в теорії чисел".

Премію присуджує Академія наук Норвегії. Нагорода носить ім'я знаменитого норвежця Нільса Генріка Абеля. Він став основоположником теорії еліптичних функцій і вніс значний внесок в теорію рядів.

На честь 200-річчя від дня народження вченого, який прожив всього 26 років, норвезький уряд у 2002 році виділив 200 млн крон (близько $23,4 млн за поточним курсом) на заснування Абелівського фонду та однойменної премії. Вона покликана не тільки відзначати заслуги видатних математиків, але й сприяти зростанню популярності цієї наукової дисципліни серед молоді.

На сьогодні розмір грошової складової премії дорівнює 6 млн крон ($700 тисяч). Офіційна церемонія вручення нагороди має відбутися 24 травня. Почесну нагороду лауреату вручить спадкоємець норвезького престолу принц Хокон Магнус.

Фото: npg.org.uk

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-