У НАТО кажуть, що глобальний виклик гібридної війни - це надовго

У НАТО кажуть, що глобальний виклик гібридної війни - це надовго

976
Ukrinform
У Північноатлантичному альянсі чітко розуміють, що на сході України Росія веде гібридну війну проти України. І НАТО повністю підтримує Україну у подоланні цього виклику, який стосується не лише її, а й усієї міжнародної спільноти. 

Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська в рамках роботи IV Київського безпекового форуму для молоді. 

"Це навіть не підлягає обговоренню. НАТО чітко стоїть на своїй позиції і чітко вказує, звідки ця війна навіяна. Наша позиція стосовно цього є дуже стійкою - хто є агресором, хто підтримує ці сепаратистські рухи та угруповання. Ми чітко стоїмо на тій позиції, що ми дуже підтримуємо Україну і повністю розуміємо суть цієї проблеми та її корені", - заявила Немилівська, відповідаючи на запитання, чи чітко розуміють в НАТО, що на сході України відбувається гібридна війна з боку РФ, а не "громадянська війна".

На переконання директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, цей глобальний виклик гібридної війни - надовго. При цьому стосується він не лише України. "Я б не звужувала це до того, що цей виклик стоїть лише перед Україною. Це - тенденція, яка зараз спостерігається не лише в Україні, а й поза її межами. Ми як світова спільнота маємо і повинні брати уроки та висновки з ситуації в Україні, зрозуміти, що і як відбулося. Це потрібно зрозуміти для своїх країн та громадян, щоб запобігти повторення цих загроз", - зазначила вона.

Немилівська наголосила, що з метою подолання цього спільного виклику НАТО надає Україні практичну та політичну підтримку. Зокрема, це стосується допомоги у розвитку Збройних Сил України та інституцій у сфері безпеки і оборони, "щоб Україна могла подолати будь-який виклик у майбутньому". З цією метою діють 5 трастових фондів НАТО, також надається експерта підтримка. "Допомога надається, і вона більше націлена на результат, ніж раніше. Є чіткі плани та програми, куди ми йдемо і що ми хочемо досягти", - підкреслила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>