Смоленська катастрофа: у Варшаві для розслідування збираються урядовці

Смоленська катастрофа: у Варшаві для розслідування збираються урядовці

2084
Ukrinform
У Варшаві в понеділок на своє перше засідання зібралася урядова підкомісія з розслідування Смоленської катастрофи, яка діятиме при міністерстві національної оборони (МНО) Польщі.

Про це інформує власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

За словами заступника голови підкомісії Казімєжа Новачика, засідання триватиме весь тиждень. Під час нього члени підкомісії підсумують наявний в їхньому розпорядженні матеріал, і далі розпочнуть роботу з детального розслідування причин катастрофи.

 Нову урядову підкомісію з розслідування авіакатастроф державної авіації, яка займеться розслідуванням Смоленської трагедії 10 квітня 2010 року, створено на початку лютого. Як інформував тоді глава МНО Антоній Мацеревич, розслідування катастрофи поновлюється у зв’язку з  “новими оприлюдненими обставинами”, що могли мати вплив на цю трагічну подію.

Серед них він назвав, зокрема, знищення понад 400 звітів і карт інформації, які в день трагедії доставили в Генштаб Збройних сил Польщі, а також звіти державних інституцій і спецслужб, які показують, що були спроби унеможливити отримання правдивої інформації. Мацеревич тоді зауважив, що літак розпався у повітрі "приблизно в 15-18 метрах над землею". На його переконання, новий рапорт дозволить з’ясувати: "що сталося" і "хто за це відповідальний?".

Підкомісію очолить експерт Вацлав Берчинський, який, за словами Мацеревича, дослідив багато авіакатастроф у США. До складу комісії, крім польських спеціалістів, увійшли кілька спеціалістів зі США та Великої Британії, а також колишній радник президента РФ Андрій Ілларіонов.

На думку міністра, попередня польська влада (уряд Дональда Туска) виявила байдужість у питанні підготовки до польоту і необгрунтовано віддала розслідування цієї катастрофи в руки Росії, що суперечило міжнародним договорам. За його словами, попередня урядова комісія з розслідування катастрофи екс-глави МВС Єжи Міллера припустилася багатьох помилок в ході розслідування.

Нагадаємо, в 2011 році Міжнародний авіаційний комітет у Москві, а також польська урядова комісія тодішнього глави МВС РП Єжи Міллера, попри часткові розбіжності у відповідальності сторін, основними причинами катастрофи назвали помилки пілотів президентського літака. Правляча сьогодні в Польщі коаліція партії "Право і Справедливість" (PiS) вважає ці висновки обох комісій хибними. У PiS не виключають, що причиною катастрофи могло стати спрацювання вибухового пристрою на борту літака.

На світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація направлялася на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака: президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>