У Турчинова знають, як зупинити ворожу пропаганду

У Турчинова знають, як зупинити ворожу пропаганду

Укрінформ
З початку гібридної війни Росії проти України інформаційна складова стала відігравати ключову роль - наша держава щодня стикається з комплексними діями проти неї, і тому протидія має бути також комплексною.

Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров в інтерв'ю на "5 каналі".

"За словами керівника Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України, в гібридній війні особливо актуальним стає питання створення дієвих засобів протидії пропаганді, впливу на суспільство з боку держави-агресора, і головним комплексом заходів для реалізації цього є стратегічні комунікації", - зазначили у прес-службі РНБО.

Петров підкреслив, що термін "стратегічні комунікації" узгоджений з усталеною термінологією НАТО та вже офіційно вживається в нормах українського законодавства, зокрема, минулого року його було впроваджено в новій редакції Воєнної доктрини. Це поняття, за його словами, передбачає на державному рівні не тільки зв'язки з громадськістю, а й заходи публічної дипломатії, заходи військово-цивільного співробітництва, а також інформаційні та психологічні операції.

Він повідомив також, що минулого року Апарат РНБО розпочав активну роботу зі штаб-квартирою НАТО з питань ухвалення партнерства зі стратегічних комунікацій. Зокрема, Петров зазначив, що 2015 року під час візиту генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга до України був укладений програмний ключовий документ "Дорожня карта Партнерства у сфері стратегічних комунікацій між Радою національної безпеки і оборони України та Міжнародним секретаріатом НАТО", який підписали Єнс Столтенберг та Олександр Турчинов.

"Цей документ передбачає інтенсифікацію нашого співробітництва, і дає нам доступ, насамперед, до інтелектуального потенціалу країн-членів НАТО у цій сфері. Підписання цього документу стало своєрідним поштовхом, після чого був затверджений відповідний міжвідомчий план з його реалізації. Ми використали цей привід як локомотив для подальших зрушень в сфері стратегічних комунікацій", - зазначив Петров.

За його словами, оскільки Україна зараз перебуває в стані відбиття гібридної агресії, заходи з протидії, зокрема, в інформаційному компоненті, мають бути вибудовані належним чином. "Тому ми здійснюємо забезпечення інформаційної безпеки і боротьби з ворожою пропагандою", - підкреслив Петров.

Водночас він зауважив, що стратегічні комунікації - це допоміжний інструмент в реалізації політики національної безпеки, зокрема, у воєнній та зовнішньополітичній сфері.

"З початку гібридної війни проти України стало зрозуміло, що інформаційна складова є якщо не вирішальною, то відіграє ключову роль. Тому минає час безсистемних неузгоджених дій, слід працювати єдиним державним механізмом, виробляти єдиний національний наратив, формувати єдині підходи до протидії пропаганді і позиціонування нашої держави в світі та у формуванні світогляду громадян", - сказав Петров. Він уточнив, що оскільки Україна тепер постійно стикається з комплексними діями, то і протидія має бути також комплексною - з урахуванням особливостей різних соціальних груп, різних верств населення та аудиторій.

"Наша мета - створити ефективний, надійний та дієвий інструмент, який допомагатиме нашим дипломатам, урядовцям просувати інтереси нашої держави, або нашим військовим виконувати завдання в зоні проведення АТО з відбиття агресії та боротьби з терористичними угрупованнями", - резюмував Петров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-