Мер Ніцци зібрався до окупованої Ялти

Мер Ніцци зібрався до окупованої Ялти

1231
Ukrinform
У мерії французької Ніцци повідомили, що голова міста Крістіан Естрозі планує у другій половині травня "у відповідь дружній візит в Ялту", і додали, що у подальшому буде співпраця між двома містами у галузі економіки, культури, туризму, охорони здоров'я, спорту, освіти.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

У прес-службі мерії пояснили підписання меморандуму про продовження співпраці і побратимства з окупованою Ялтою тривалою історією відносин між містами та необхідністю "підтримки внесення кандидатури зимової столиці – Ніцци – в число всесвітньої спадщини ЮНЕСКО".

"Це означає, що Ніцца порівнюється з іншими зимовими туристичними курортами. Зокрема з Ялтою, яка має географічні риси (клімат, рослинність, широта, пейзажі, ідентичні рельєфи) з Ніццою. І Ялта, і Ніцца завжди приваблювали ідентичних людей – аристократів і вищі верстви суспільства, а саму Ялту іноді називають "російською Ніццою", – йдеться в повідомленні.

В офіційній відповіді мерії Ніцци, на відміну від повідомлення на сайті мерії про зустріч керівників міст, де згадується "приєднання Криму до Росії", Ялта не згадується як частина російської або української території, а просто як "місто-побратим Ніцци з 1960 року".

Нагадаємо, мер Ніцци Крістіан Естрозі на своєму сайті 2 березня повідомив про візит делегації з Ялти на чолі з підконтрольним Росією главою міської адміністрації Андрієм Ростенком і послом Росії у Франції Олександром Орловим. Представники Ялти перебували в Ніцці з 29 лютого по 1 березня, там були підписані угоди про співпрацю. У повідомленні вказують на те, що кримська Ялта є частиною Росії.

У МЗС України обурені візитом до Ніцци Ростенка, що, за заявою українського зовнішньополітичного відомства, суперечить нормам міжнародного права.

Міністерство закордонних справ Франції відмежувалося від позиції мера міста Ніцци на півдні країни, який прийняв делегацію з Ялти і назвав півострів "частиною Росії".

Фото: GLOBAL LOOK press

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-