Рада провалила закон про "партійну диктатуру"

Рада провалила закон про "партійну диктатуру"

1478
Ukrinform
Народні депутати не підтримали законопроект про внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів України» щодо виключення кандидатів у народні депутати з виборчого списку в багатомандатному окрузі.  

За пропозицію ухвалити проект закону в цілому проголосували лише 207 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив під час виступу з трибуни ВР лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко, зачитавши нову редакцію законопроекту, документом пропонувалося, щоб партія, яка висувала кандидатів у народні депутати, включених до її виборчого списку, могла прийняти рішення про виключення кандидатів у народні депутати. За його словами, таке рішення приймається відповідно до статуту партії з'їздом, зборами, конференцією партії й такі кандидати вважаються не обраними зі свого виборчого списку в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення Центральної виборчою комісією про визнання їх обраними народними депутатами.

Ляшко зауважив, що у разі прийняття партією відповідного рішення щодо кандидата у депутати, до прийняття рішення Центральною виборчою комісією про визнання його обраним, ЦВК приймає рішення про виключення зазначеного кандидата з виборчого списку партії.

Лідер «радикалів» також пояснив, що дія законопроекту мала б поширюватися на виборчі списки політичних партій, які були суб'єктами виборчого процесу на позачергових виборах народних депутатів 26 жовтня 2014 року.

«Цей законопроект стосується тільки кандидатів у народні депутати, а не діючих народних депутатів», - додав Ляшко.

Після голосування за даний законопроект Голова Верховної Ради Володимир Гройсман закрив ранкове пленарне засідання парламенту та оголосив, що вечірнє засідання розпочнеться о 16-й годині зі звіту Кабінету Міністрів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-