РНБО: В реалізації реформ в Україні орієнтир - на стандарти НАТО

РНБО: В реалізації реформ в Україні орієнтир - на стандарти НАТО

Укрінформ
Річна національна програма співробітництва Україна-НАТО (РНП) є інструментом підготовки України до членства в Альянсі та реалізації наших стратегічних документів розвитку сектору безпеки і оборони. 

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко під час спільної наради парламентських комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції за участю постійної делегації Парламенту в ПА НАТО щодо комплексного співробітництва Україна-НАТО, повідомляє прес-служба РНБО України. 

"Впровадження стандартів НАТО є дорожньою картою розвитку наших структур, оскільки стандарти Альянсу є найкращими стандартами військової сфери, і ми беремо саме їх для реалізації внутрішніх реформ", - наголосив Литвиненко.

Він зазначив, що в РНП воєнний розділ є лише одним із п'яти, крім політичного, економічного, інформаційного і безпекового. "Коли говорять про вступ до НАТО, дуже часто йдеться лише про вступ Збройних Сил. Але найважливіше - розуміти, що в Альянс вступає держава", - зазначив Литвиненко.

У цьому контексті заступник секретаря РНБО зауважив, що досягнення взаємосумісності, можливості здійснення спільних операцій силами і засобами України і держав-членів НАТО є завданням Стратегії національної безпеки. 

Відповідаючи на запитання щодо стратегічних документів, якими керуються державні органи, що здійснюють політику в сфері безпеки і оборони, Литвиненко зазначив, що чинні закони про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики, про основи національної безпеки, про організацію оборонного планування "потребують оновлення, і робота над ними ведеться". 

"Головним документом стратегічного планування є ухвалена у травні 2014 року Стратегія національної безпеки України. У сфері оборони головне значення має воєнна доктрина, і в її нинішньому вигляді ми намагаємося наблизитися до стандартів держав-членів НАТО. У більшості цих держав цей документ має назву "Стратегія воєнної безпеки". Тому попри назву "Воєнна доктрина" - той документ, який був ухвалений у вересні 2015 року, за змістом є Стратегією воєнної безпеки", - пояснив він. 

Литвиненко додав, що на базі Стратегії воєнної безпеки розробляється Державна програма розвитку Збройних Сил і Державна програма розвитку озброєння.

У спільній нараді парламентських комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції за участю постійної делегації Парламенту в ПА НАТО щодо комплексного співробітництва Україна-НАТО взяли участь народні депутати України, представники Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, СБУ, МЗС, офісу зв'язку НАТО в Україні та іноземних посольств в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-