Сумський голова обіцяє враховувати думку громади при виконанні закону про декомунізацію

Сумський голова обіцяє враховувати думку громади при виконанні закону про декомунізацію

2583
Ukrinform
Міський голова Сум Олександр Лисенко говорить, що при виконанні закону про декомунізацію буде врахована думка громади.

Про це він заявив під час наради за участі депутатів Сумської міської ради.

«Міська влада не може не виконувати Закони України. Але для нас важливіше думка громади, тому у моєму розпорядженні значитимуться тільки ті вулиці, жителі яких не були проти перейменування. Також всі пропозиції, які надходили від сумчан, ми врахували», – наголосив посадовець.

У напрацьованому списку - 131 топонім. Під час наради прийнято рішення перейменувати саме ті вулиці, провулки, сквери, по яких не надходили пропозиції чи заперечення від сумчан. «Спірних» вулиць, за якими надходило чимало колективних звернень, та тих, які можуть викликати значний суспільний резонанс менше десятка. Варто зазначити, що до  нових назв було запропоновано історичні назви, імена славетних українських діячів, героїв-захисників тощо.

Список топонімів Сум, які підпадають під перейменування, складали враховуючи рекомендації Українського інституту національної пам’яті, а також пропозицій робочої групи, яка була створена розпорядженням міського голови.

Відповідно до Закону України, у міського голови залишилося 23 дні, аби прийняти рішення щодо перейменування вулиць у місті та підписати відповідне розпорядження. В іншому випадку це рішення буде приймати голова облдержадміністрації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-