Бойовики блокують звільнення полонених, але визнали борг перед Україною – Оліфер

Бойовики блокують звільнення полонених, але визнали борг перед Україною – Оліфер

2708
Ukrinform
Представники окупованих районів Донбасу продовжують блокувати процес звільнення полонених.

Про це за результатами сьогоднішнього засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську повідомила у Фейсбуці Дарка Оліфер, речниця представника України Леоніда Кучми.

"Питання звільнення полонених як і раніше заблоковане з боку представників окремих районів Донецької і Луганської області", - написала вона.

За словами Оліфер, "припинення вогню і відведення важких озброєнь залишається ключовою умовою як повноцінного вирішення гуманітарних, економічних, політичних питань, так і виконання Мінських угод в цілому. Окремо Україна ставить питання відновлення контролю за українсько-російським кордоном".

Підгрупа з соціально-економічних питань продовжує роботу з відновлення інфраструктури Донбасу. Серед питань порядку денного - стабільне забезпечення вугіллям українських ТЕС. Продовжується робота з відновлення ліній електропередач. Слід зазначити, що перед кожними відновними роботами проводиться розмінування ділянок, де проходять ЛЕП.

"Механізм розрахунків за воду перед Україною, яку споживають в окремих районах Луганської області, узгоджений з урахуванням гарантій з боку Росії цих платежів. Фактично, вперше на непідконтрольній Україні частині Донбасу визнали проблему наявності боргів перед українським бюджетом і необхідність їх погашення", - повідомила Оліфер.

Крім того, за її словами, узгоджені питання необхідності розмінування для відновлення газопроводу на підконтрольній Україні частині Луганської області в селах Кримське і Трехизбенка.

Учасники зустрічі також домовилися, що до середини лютого буде відкритий автомобільний пункт пропуску в Луганській області (Лисичанськ - Гірське - Золоте - Первомайськ - Стаханов).

Дата наступної зустрічі тристоронньої контактної групи залежатиме від результатів зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки, яка запланована на першу декаду лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-