До завершення децентралізації вибори в райради недоцільні -  експерт

До завершення децентралізації вибори в райради недоцільні - експерт

820
Ukrinform
Майбутні 27 березня цього року вибори до райрад Києва при існуючій системі законодавства недоцільні і фактично будуть марною тратою бюджетних коштів.

Про це заявив виконавчий директор АП Politconsultant.org Микола Волгов.

За його словами, ліквідація в 2010 році райрад не вплинула на ефективність роботи міських чиновників і сьогодні Київрада в рамках своїх повноважень і коштів цілком справляється із завданням щодо забезпечення належного функціонування міста, пише УНІАН.

«Місцеві вибори в жовтні показали, що є ряд питань до нового законодавства, зважаючи на проголошений курс на децентралізацію. Якщо зараз провести вибори в райради, ми отримаємо фактично дублюючий орган Київради в кожному районі. В існуючих правових рамках новообрані районні ради не зможуть вирішувати реальні проблеми, а будуть зайняті війною з Київрадою за право розпоряджатися комунальною власністю, «кришуванням» чергових кіосків і боротьбою районних «олігархів» за «контроль» на території. Як наслідок, при існуючій системі майбутні вибори до райрад столиці не принесуть нічого, крім розбалансування та дестабілізації системи управління містом. Від чого кияни точно не виграють», - зазначив Волгов.

Експерт додав, що повернення райрад збільшить витрати міста на адмінперсонал, не кажучи вже про кошти на проведення самого голосування. Самі ж кияни не готові брати участь у чергових виборах.

«Після Майдану ми обрали президента, парламент, мера столиці, до речі двічі, і депутатів Київради. Явка виборців на місцевих виборах в жовтні була трохи більше 41%, в листопаді на виборах мера – 28%. Така явка – явний сигнал, що городяни, які втомилися від виборів і не довіряють політикам. Відповідно, там, де низька явка, відкриваються широкі можливості для підкупу і маніпуляцій, що точно не додасть легітимності обраним таким чином районним органам влади. Тим більше, треба дати можливість проявити себе новообраному складу Київради, депутати якого, до речі, представляють інтереси всіх районів міста», - сказав політтехнолог.

У той же час він підкреслив, що якщо райради і зможуть довести, що від них є користь, то тільки після завершення реформи місцевого самоврядування (децентралізації), коли кожне місто матиме міцний запас ресурсів, якими зможе розпоряджатися і делегувати ці повноваження на районний рівень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-