Контактна група: Бойовики зірвали обмін полоненими

Контактна група: Бойовики зірвали обмін полоненими

1587
Ukrinform
Представники "ДНР" і "ЛНР" не виконують рекомендації Тристоронньої контактної групи ні про дотримання режиму тиші, ні про обмін незаконно утримуваними особами.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала у середу, 20 січня, відразу після закінчення у Мінську роботи Тристоронньої контактної групи прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

"Представники окремих районів Донецької і Луганської областей не виконують рекомендації Тристоронньої контактної групи ні про дотримання режиму тиші, ні про обмін незаконно утримуваними особами. Вони в останню мить висунули абсолютно неприйнятні умови такого обміну. Таким чином, десятки людей, які багато місяців не бачили свої сім'ї, знову позбавлені можливості повернутися до своїх рідних", - написала Оліфер.

У цьому зв'язку вона привела слова Кучми: "На жаль, рекомендації Тристоронньої контактної групи - наголошую: рекомендації, оскільки ми не є органом, чиї рішення обов'язкові для виконання - не виконуються. Без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відведення важких озброєнь і підтвердження цього відведення СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю над українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни в Конституції України, не говорячи вже про врегулювання гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування. Без виконання цих засадничих умов забезпечення безпеки неможливо пройти відповідні процедури законодавчих змін у Верховній Раді. І потім: Україна - демократична держава. У нас немає кишенькового парламенту, який би приймав рішення по указці зверху".

Оліфер також зазначила, що Україна стурбована фактами нападу на представників СММ ОБСЄ, які мали місце минулого тижня на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Це говорить про погіршення умов безпечної роботи співробітників моніторингової місії в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи пройде у Мінську 27 січня.

Нагадаємо, у суботу, 16 січня, у Мар’їнці Донецької області бойовики зі снайперської зброї обстріляли машину представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

А в районі Горлівки проросійські бандформування загрожували спостерігачам ОБСЄ автоматичною зброєю і поклали їх обличчям у сніг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-