Порошенко хоче ввести автоматичний арешт рахунків за рішенням суду

Порошенко хоче ввести автоматичний арешт рахунків за рішенням суду

1696
Ukrinform
Президент Петро Порошенко вважає доцільним упровадження системи автоматизованого арешту коштів, яка дасть змогу забезпечити оперативне (в межах кількох хвилин) фактичне накладення арешту на рахунки боржника згідно з судовим рішенням.

Відповідний законопроект внесений главою держави до Верховної Ради.

"Метою створення системи автоматизованого арешту коштів на банківських рахунках є забезпечення оперативного виконання судових рішень та постанов державного виконавця про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках", - йдеться у пояснювальній записці.

Відповідно до положень проекту закону, передбачається створення і забезпечення функціонування у судах та органах державної виконавчої служби автоматизованої системи арешту коштів, яка надсилатиме до банків в електронному вигляді копії судових рішень і постанов державного виконавця про накладення арешту.

Далі ці документи опрацьовуватимуться автоматизованими системами банків без задіяння людського ресурсу, які автоматично здійснюватимуть арешт коштів, що знаходяться на банківському рахунку.

Створення системи автоматизованого арешту коштів здійснюватиметься Державною судовою адміністрацією України за безпосередньої підтримки Міжнародного валютного фонду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-