Генерал Таран: Обстріл ОБСЄ у Мар'їнці – ретельно спрямована провокація

Генерал Таран: Обстріл ОБСЄ у Мар'їнці – ретельно спрямована провокація

Укрінформ
Обстріл снайпером бойовиків машини ОБСЄ у Мар'їнці та ряд інших подій в зоні АТО мають всі ознаки цілеспрямованої провокації проти України.

Про це заявив керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) генерал-лейтенант Андрій Таран, інформує прес-центр АТО.

"Події останніх кількох днів свідчать про цілу низку спланованих кроків інформаційної операції проросійських сепаратистів з метою звинуватити ЗС України в невиконанні Мінських домовленостей та їх дискредитації. Всі вони були пов'язані з намірами бойовиків НЗФ використати робочу поїздку в зону конфлікту заступника голови місії ОБСЄ Александра Хуга на свою користь", – йдеться у повідомленні.

В цьому контексті, Таран зазначив, що обстріли бойовиками НЗФ здійснювалися в чітко визначений час з таким розрахунком, щоб спровокувати українські сили АТО на вогонь у відповідь, а потім, у присутності високопоставленого європейського представника ОБСЄ, через російську сторону СЦКК звинуватити Україну в порушенні Мінських домовленостей.

Керівник української сторони СЦКК зазначив, що на думку бойовиків, присутність на Донбасі Хуга, однієї з ключових фігур ОБСЄ, який відповідає за моніторинг щодо врегулювання ситуації на Донбасі, "мала б посилити ефект цих провокацій та, як наслідок, скомпрометувати Збройні Сили України, а відтак і державу в цілому, в очах світового співтовариства".

"Події останніх днів були ретельно спланованими ланками одного ланцюга. Це і значне збільшення кількості обстрілів у зоні АТО саме в ході робочого візиту Александра Хуга до СЦКК в Соледар та під час його пересування вздовж лінії зіткнення, це й обстріл снайпером бойовиків машини місії ОБСЄ у Мар’їнці, це й звинувачення в бік підрозділів ЗС України щодо нібито здійснення обстрілів та руйнування домівок у Комінтерново озброєнням, яке повинно бути відведене, за деякий час до приїзду туди Александра Хуга, а потім недопущення його до огляду будинків по вул.Жданова в цьому населеному пункті. Беручи до уваги, що таке цинічне обмеження свободи пересування високопосадовця ОБСЄ сталося у присутності "офіційної посадової особи ДНР" Е.Басуріна та представників російської сторони СЦКК, є всі підстави вважати, що у Комінтерновому бойовикам є, що ховати від ОБСЄ. При цьому представники російської сторони СЦКК показали неефективність своїх дій по забезпеченню пересування високопосадових представників ОБСЄ під час виконання ними відповідного мандату. Одночасно необхідно зазначити, що військовослужбовці ЗС України не піддалися на провокації і чітко дотримувалися Мінських домовленостей", – підкреслив генерал-лейтенант.

Таран наголосив, що вся відповідальність за наслідки подібних провокацій покладається на так зване "керівництво" окремих районів Донбасу та їх покровителів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-