Назарбаєв запевнив Порошенка: дискримінації через російське ембарго не буде

Назарбаєв запевнив Порошенка: дискримінації через російське ембарго не буде

Укрінформ
Президенти України і Казахстану телефоном скоординували двосторонні дії у зв'язку з російським ембарго на транзит української продукції.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Окремо президенти обох держав обговорили ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію, та заборону на транзитні перевезення. Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх та багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів в українсько-казахстанській торгівлі", - йдеться у повідомленні.

Петро Порошенко наголосив, що подібні дії Росії порушують Віденську конвенцію щодо права міжнародних договорів, а також відповідні правила та норми СОТ. У зв’язку з цим глави держав обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою запобігання негативному впливу дій Росії на товарообіг між Україною та Казахстаном, а також країнами Азії.

Співрозмовники також обговорили хід реалізації домовленостей, досягнутих за результатами візиту Президента України до Астани 8-9 жовтня 2015 року, та перспективи інтенсифікації співпраці у стратегічно важливих для обох країн сферах.

Крім того, Порошенко і Нурсултан Назарбаєв обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема ініціативу української сторони щодо розгортання на окупованих територіях міжнародного миротворчого контингенту.

Глави держав доручили зовнішньополітичним відомствам розпочати роботу з підготовки візиту Президента Казахстану в Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-