Єльченко розповів, як спілкуватиметься з росіянами в ООН

Єльченко розповів, як спілкуватиметься з росіянами в ООН

3416
Ukrinform
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко реалізовуватиме свою тактику й дипломатичні методи, щоб знайти шляхи розв'язання українсько-російського конфлікту в межах Організації.

Про це він розповів в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки".

"З одного боку, не хочеться перетворювати овальний стіл Ради безпеки ООН на якесь поле битви. Я вже казав, що з одного боку краще вести дипломатичну битву, але, на жаль, мабуть це доведеться робити", - зазначив український дипломат.

У цьому зв'язку він зауважив, що не збирається за власною ініціативою "вступати в якусь війну з російським представником", тому що зрештою Віталій Чуркін "висловлює не свою особисту позицію, а позицію своєї країни – нічого іншого він висловити не може".

З іншого боку, продовжив Єльченко, в дипломатії існують різні методи. "Знаєте, одне й те саме можна сказати абсолютно різними словами – делікатно й майстерно, наприклад, як це робить моя колега, постійний представник Сполучених Штатів при ООН Саманта Пауер. Отже, спробуємо все ж змінити стиль спілкування, але тільки від цього, зрозуміло, питання самі по собі вирішуватися не будуть", - сказав постпред України.

На його переконання, існує можливість внесення людського елементу в дискусію, "щоб ми не витрачали час на свари, а краще залишали його на переговори, на вирішення конкретних питань, що стоять на порядку денному Радбезу, включно з конфліктною ситуацією між Росією і Україною".

Єльченко погодився, що право вето Росії в РБ ООН є значною перешкодою, але, зауважив він, "це не означає, що ми (українська сторона – ред.) будемо зупиняти наші зусилля".

Він підкреслив, що в ООН існує безліч інших механізмів, ніж Радбез. "Я не кажу про те, що нам вдасться обійти право вето – на жаль, це неможливо, але є Генеральна асамблея, інші органи ООН. Просто треба активно порушувати ці питання скрізь, а, з іншого боку, все ж таки намагатися знайти консенсус в Раді Безпеки", - зазначив український представник.

Він погодився, що це буде дуже важко зробити, можливість мати  такий консенсус з російськими колегами близька до нуля. "Але ми спробуємо це зробити, щоб їх все ж переконати", - зазначив Єльченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-