Польща може вислати посла Росії за "ляпас кожному поляку"

Польща може вислати посла Росії за "ляпас кожному поляку"

851
Ukrinform
Польща розглядає усі можливі варіанти реагування на заяви посла Росії Сергія Андреєва щодо співвідповідальності Варшави за початок Другої світової війни, зокрема і його висилання.

Про це заявив речник уряду Польщі Цезарій Томчик в ефірі телеканалу tvn24.

"Якщо йдеться про польську дипломатію, то справа є досить зрозумілою: російського посла викликано "на килим" в МЗС, і він муситиме давати пояснення. Кроки, які передбачає дипломатія, дуже чіткі - починаючи від ноти протесту і закінчуючи висиланням. Це рішення ухвалюватиме МЗС Польщі", - сказав Томчик.

Він наголосив, що для кожного поляка слова російського посла були "як удар в обличчя".

Читайте також: У Польщі обурені сталінською "історичною правдою" з вуст посла РФ (оновлено)

Нагадаємо, посол Росії в Польщі Сергій Андреєв у п'ятницю в ефірі телеканалу TVN24 заявив, що польсько-російські відносини є найгіршими від 1945 року, і що це - провина не Росії, а польської сторони, яка "заморозила" політичні та культурні контакти.

Посол також поставив під сумнів роль Польщі у боротьбі з гітлерівською Німеччиною, заявивши, що частково Польща "була відповідальна за цю катастрофу, яка сталася у вересні (1939-го року. - Ред.)". За словами російського дипломата, упродовж 30-х років ХХ століття Польща "неодноразово блокувала побудову коаліції проти гітлерівської Німеччини".

У понеділок Андреєва викликали до МЗС Польщі.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-