Росія загрожує європейській безпеці - заява країн Балтії

Росія загрожує європейській безпеці - заява країн Балтії

1391
Ukrinform
Агресія Російської Федерації в Україні кидає виклик безпеці на теренах Європи.

Про це йдеться у заяві представників вісімки Північно-Балтійських країн (NB8) за результатами засідання щодо регіональної безпеки у Копенгагені.

"Російська агресія в Україні, а також поведінка РФ у регіоні загалом, включаючи нарощення військової могутності, кидає виклик європейській безпеці, в тому числі у країнах північного і балтійського регіону", - зазначається в документі

Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції зазначили, що необхідно "зустріти ці виклики зі спільною солідарністю і співпрацею".

Вони наголосили, що повне впровадження усіма сторонами Мінських домовленостей при повазі до української територіальної цілісності та суверенітету на основі демократичних принципів має першочергове значення.

Крім того, NB8 висловила свою підтримку діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Читайте також: Вісім країн закликали Кремль звільнити політв'язнів

"Міністри висловили глибоке занепокоєння нещодавнім загостренням насилля та переслідуванням спостерігачів місії ОБСЄ. Міністри наполегливо закликають усі сторони повною мірою дотримуватися угоди про припинення вогню та забезпечити безпеку та свободу пересування для спостерігачів ОБСЄ та інших міжнародних організацій у відповідності до їхнього мандату", - йдеться в заяві.

Разом з цим, міністри країн Балтії підтримали реформи, які відбуваються в Україні. "Українські реформи є надзвичайно важливими як для України, так і для ширшого регіону, а також для ЄС", - заявили вони.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-