Рада ЄС дала старт міжінституційним переговорам щодо безвізу для України

Оновлено 17.11.2016 16:44 2001

Рада Євросоюзу ухвалила рішення про початок міжінституційних переговорів із Європарламентом щодо завершення процесу скасування візових вимог для українських громадян.

Це питання підтримав у четвер комітет постійних представників країн-членів при Раді ЄС, повідомили власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі у керівній інституції Євросоюзу.

"17 листопада Комітет постійних представників країн-членів при Раді ЄС ухвалив рішення про переговорну позицію щодо візової лібералізації з Україною... Рада взяла до уваги думку, що набуття візової лібералізації для України повинне статися одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення (безвізових режимів для усіх третіх країн – ред.)", - заявили у керівній інституції Євросоюзу.

Водночас головною політичною умовою для завершення цього процесу має бути ухвалення, насамперед, нового так званого запобіжного механізму щодо призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами.

Відтак на базі цього мандату головування Словаччини у раді ЄС розпочне переговори з Європарламентом про скасування візових вимог для українців.

"Надаючи сьогодні "зелене світло" переговорам, беручи до уваги, що усі вимоги виконані, Рада ЄС підтвердила свої зобов’язання щодо безвізових подорожей для громадян України", - наголосив постійний представник Словаччини при Раді ЄС.

Він також зазначив, що це буде позитивним сигналом перед проведенням Саміту ЄС-Україна 24 листопада у Брюсселі.

 Фото: AP Photo/ Geert Vanden Wijngaert 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-