Як підготуватися до комфортної зими та що купити?

Як підготуватися до комфортної зими та що купити?

Укрінформ

Перебої з електропостачанням уже не новина для українців. В умовах терористичних дій росії, а також зважаючи на чималу залежність від технологій, ця проблема стає особливо актуальною. Проте, більшість проблем можна вирішити самотужки, зробивши акцент на прості та ефективні підходи. Отже, постає питання: а що саме можна зробити уже?

Перше, що потрібно зробити — це підготувати ваш дім. Це означає попіклуватися про джерела освітлення, незалежні від централізованої електроенергії: ліхтарики, лампи на сонячних батареях чи динамо-ліхтарі, свічки. Якщо ви маєте паливний генератор з минулого року, то, не спішіть його ховати далеко. Проте також подумайте над додатковими речами, що можуть допомогти легше пережити відключення світла і комунікацій.

Тут у пригоді може стати продукція компанії EcoFlow, відома своїми портативними акумуляторами, такими як River Pro та Delta Max, які стали хітом-продажів минулого року в Україні. Для прикладу, восени 2022 року Україна мала 80% європейського стоку EcoFlow, а черга на деякі моделі акумуляторів становила кілька місяців. Також майте під рукою зарядні пристрої, які не залежать від мережі: повербанк, сонячні панелі малої потужності для зарядки мобільних пристроїв та інше. Важливо мати можливість зберігати продукти, отже, термоси чи термобокси, можуть стати у пригоді для зберігання продуктів. Не менш важливо провести ревізію справності таких гаджетів, якщо ви прикупили їх ще минулого сезону. Як зазначають у компанії DroneUA, що імпортує в Україну акумулятори EcoFlow, українці в кінці літа накопили додаткові 20 тис акумуляторів згаданого бренду. Це свідчить про те, що українці зробили висновки і готуються до зими ще з літа.

Щодо приготування їжі, то тут може пригодитися сублімована їжа, яка була відома до 2022 р. здебільшого мандрівникам. Процес виготовлення сублімованих продуктів дозволяє перетворити лід, який міститься в продукті після його заморожування, у водяний пар при нагріванні, в вакуумі, минувши рідку фазу води, тим самим зберігаючи структуру клітин продукту, яка не псується при нагріванні. Саме це, зберігає усі поживні властивості їжі.  та його поживні властивості. Ці продукти є надзвичайно зручними для використання в екстремальних умовах, в яких доводиться часто жити українцям.

В Україні, першими в сфері сублімованих продуктів є компанія «Харчі». Спершу «Харчі» орієнтувалася на потреби наших військових, пропонуючи їм бананову кашу з 2014 р. та висококалорійні сухпаї з 2015 р. З часом, виробнику вдалося запропонувати свою продукцію і туристам. А у 2018 році, «Харчі» інтегрувала 100% сублімовані продукти, такі як зелений горошок та кукурудза, у свій асортимент, пропонуючи наприклад кус-кус з овочами, чого не було раніше в Україні. Такі сублімовані “харчі”, а також, вже пізніше зроблені 100% сублімовані продукти, потрапили на “полиці” гіганта е-коммерсу Amazon. Після повномасштабного вторгнення 24.02.22 р., добре послужили нашим військовим та цивільним, що потерпали у складних умовах. Компанія, незважаючи на складні умови війни, вивела на ринок 100% сублімат українського борщу, а також в 2023 році створила ще нові сублімати: смажену рибу з ананасами та суп капусняк. Після ракетного обстрілу, наприкінці вересня 2023 року, та пошкодження виробництва, компанія вже провела  необхідний ремонт та планує, на цей час, вихід смачних новинок субліматів, а також домовляється с західними партнерами для реалізації за кордоном.. 

Третій аспект, про який слід подбати заздалегідь — це засоби зв’язку і безпеки. Прості радіоприймачі можуть стати джерелом важливої інформації, а засоби зв’язку типу радіостанцій можуть допомогти залишатися на зв’язку з сусідами чи родиною. Щодо засобів комунікації, варто розглянути продукцію від Motorola та Midland, які виробляють надійні радіостанції для підтримки комунікації в умовах відсутності «класичних» засобів зв'язку.

Стратегічно важливо думати не тільки про те, щоби смартфони працювали і їх можна було швидко зарядити, але і про те, як зменшити залежність від централізованих мереж електропостачання у майбутньому. Мабуть уже давно пора розглядати можливість встановлення власних сонячних панелей чи вітрогенераторів для зменшення залежності від зовнішніх факторів. Але це вже інша тема для розмови. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-