Українці встановили національний рекорд та провели наймасштабнішу онлайн-руханку

Українці встановили національний рекорд та провели наймасштабнішу онлайн-руханку

Укрінформ

До Всесвітнього дня руху заради здоров'я 10 травня “Благодійний фонд Катерини Білоруської” ініціював та провів найчисленнішу всеукраїнську онлайн-руханку. До неї долучилось понад 32 тисячі українців – як дітей, так і дорослих з усіх куточків України, зокрема, з тимчасово окупованих територій. Відтак зафіксували новий національний абсолютний рекорд.

До онлайн-трансляції доєднались школи з усіх областей України, зокрема, з тимчасово окупованих, і закордону, а загальна кількість учасників склала – 32 079 дітей та дорослих. Національний реєстр рекордів України відзначив таку беззаперечну згуртованість українців як “Наймасштабнішу всеукраїнську онлайн-руханку за кількістю учасників до Всесвітнього дня руху заради здоров‘я”. 

“Був уже рекорд, коли наші співвітчизники бігали по всьому світу, але цей рекорд – Наймасштабніша всеукраїнська онлайн-руханка за кількістю учасників до Всесвітнього дня руху заради здоров‘я його перебив. Такого, по моєму, ще взагалі не було у світі”, – розповів Валентин Щербачов, президент Національного реєстру рекордів України.

Проєкт ініціював “Благодійний фонд Катерини Білоруської”, який працює, аби забезпечити здоровий та повноцінний розвиток дітей, зокрема з інвалідністю та особливостями освітнього розвитку, насамперед через спорт. Подія відбулась за підтримки Академії сучасної освіти, які надали локацію та залучили учнів до встановлення рекорду. Школярам вдалося також встановити і власний офлайн-рекорд – найбільшу руханку у школі в Україні, у якій взяли участь 410 дітей.

  • Український дзюдоїст Георгій Зантарая – перший чемпіон світу з дзюдо в історії України, переможець Європейських ігор та заслужений майстер спорту провів розминку. 

  • Цікаві та прості вправи демонстрував автор креативних руханок Ігор Корчагін, відомий серед дітей та підлітків як РуханкоМен.

  • Ведучим руханки був журналіст Андрій Ковальський 

Захід організували так, аби долучитись змогли всі охочі, а вправи були доступними та цікавими дітям та підліткам, які проживають у різних куточках України чи тимчасово перебувають за її межами. Долучились до заходу всi дiти, охоплені благодійними  програми фонду,  зокрема діти з інвалідністю, які беруть участь у інклюзивних тренуваннях у межах програми благодійного фонду Катерини Білоруської “Так, я можу!”.

Головна мета такої масової руханки полягала у тому, щоб привернути увагу до здоровʼя украiнцiв, пiдтримка та якість якого залежить вiд фiзичної та руховоi активностi, а цей день – це ще одна можливість нагадати про це. Згодом ці найпростіші фізичні вправи, дiти  можуть виконувати щодня самостійно – як вдома, так і на онлайн-уроках чи навіть в укриттях, аби підтримувати своє фізичне та ментальне здоровʼя. 

“Команда фонду у своїх проєктах та програмах щодня намагається залучати дітей до спорту та фізичної активності, адже під час фізичних навантажень діти можуть хоча б на трішки відволіктись від подій сьогодення та змістити фокус уваги на свій стан, своє тіло, своє здоров’я”,

– розповіла Анжела Фокіна, директорка благодійного фонду Катерини Білоруської.

Адже численні дослідження свідчать, що прості вправи та спортивні ігри допомагають дітям та дорослим подолати тривожність та зняти стресову напругу в тілі. Пандемія коронавірусу та дистанційне навчання під час війни призвели до значного зниження фізичної активності серед дітей. Для того, аби уникнути серйозних наслідків для здоров'я у майбутньому, не обов'язково професійно займатися спортом. Головне – рухатися, наприклад щоденно робити ранкову зарядку чи займатись будь-яким доступним видом спорту. 

Що відомо про Благодійний фонд Катерини Білоруської?

Kateryna Biloruska Foundation – міжнародний благодійний фонд працює в напрямку забезпечення здорового і повноцінного розвитку дітей. Як саме? Залучає їх до спорту, фізичної активності та інноваційної освіти. 

Особливу увагу фонд приділяє дітям із сімей у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам, дітям під опікою, дітям з особливостями освітнього розвитку та дітям з інвалідністю.  

Дізнайтесь більше про діяльність фонду в Instagram: https://www.instagram.com/biloruska.foundation/

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-