На Вінниччині за ефективністю використання комунального майна  опікуватиметься комісія облРади.

На Вінниччині за ефективністю використання комунального майна опікуватиметься комісія облРади.

Укрінформ

На Вінниччині питання обліку та ефективності  використання комунального майна  спільної власності територіальних громад Вінницької області відтепер визначатиме спеціальна комісія обласної ради. Її створення стало одним із кроків у процесі перетворення управління спільної комунальної власності територіальних громад  Вінницької області у комунальне підприємство. Головна ідея таких новацій – ефективне використання комунального майна.

«Необхідно навести порядок у об’єктах комунальної власності, і аби вони не висіли баластом, провести аудит й максимально вигідно використовувати їх для наповнення бюджетів територіальних громади області.  На сайті обласної Ради  зареєстровані чотири проекти рішень: «Про реорганізацію управління спільної комунальної власності», «Про удосконалення управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області», «Про затвердження  порядку передачу об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області» і «Про затвердження  порядку списання майна спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області».  Ці проекти рішень будуть винесені на розгляд засідання чергової сесії обласної Ради», – повідомив  Анатолій Олійник

Запропоновані проекти рішень приведені у відповідність до Закону України «Про оренду  державного і комунального майна», у якому йдеться, що площі    до 200 кв. м здає в оренду балансоутримувач, а понад 200 кв. м – орган управління майном.

Для початку члени комісії вирішили «інвентаризувати» об’єкти комунальної власності, розробивши порівняльну таблицю наявного комунального майна станом на 2015  і  2019 роки.

Наразі відбулося вже два засідання робочої комісії, в ході яких обговорювалась ефективність використання комунального майна спільної власності територіальних громад Вінницької області.

Зокрема, у вівторок члени комісії обговорили питання надання інформації наявного комунального майна станом на 2015  і  2019 роки. Виконувач обов’язків начальника управління з питань комунальної власності територіальних громад Вінницької області повідомив, що на сьогодні з усіх об’єктів лише 10 не подали інформацію.

У присутніх виникло питання про окремі об’єкти, які не оприлюднили інформацію щодо своїх площ та розмірів майна. Заступник голови обласної Ради запропонував безпосередній виїзд на ці об’єкти, аби детальніше вивчити питання з документацією та ситуацією з експлуатацією. Усі члени комісії підтримали цю пропозицію.

«Найближчим часом відвідаємо низку підприємств, установ та організацій і перевіримо ефективність використання комунального майна на цих об’єктах», – повідомив Ігор Хміль.

Наступне засідання робочої комісії заплановане на 22 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-