Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2018» в номінації «Менеджер року»

Лауреати загальнонаціональної програми «Людина року-2018» в номінації «Менеджер року»

Укрінформ

Юрій АНТОНЮК

Голова EPAM Ukraine, віце-президент IT-комітету Європейської бізнес-асоціації (EBA).

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році: Головне досягнення – це те, що наша компанія утримує лідерські позиції на ринку, як за кількістю працівників, так і за фінансовими показниками. Ми перейшли на інтенсивнішу модель розвитку, з доданою вартістю, використанням більшої кількості навичок, digital transformation, AI та big data. Ми виводимо бізнес на якісно новий рівень. В цілому IT-індустрія України «дорослішає», наразі галузь розвивається більш системно та гармонійно. В свою чергу, ми визначили пріоритетні напрями, чітко сформулювали власну стратегію розвитку та слідуємо їй.

Ваша «Формула успіху»? Успіх – це командна робота. А вдалий менеджер – не той, хто долає труднощі самостійно, а той, хто здатен організувати ефективну команду, надихнути її на нові звершення, та при цьому безпосередньо бере активну участь в роботі. Треба пам’ятати, що «битву виграє не командир» та бути готовим до важкої праці. Легко не буде.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Вченим. Однак моя юність співпала із непростим періодом у житті країни (воєнні дії в Афганістані), тому довелося стати «військовим вченим».

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Я вважаю за краще не мріяти, а ставити цілі. На даний момент я зосереджений на виведенні української IT-індустрії на якісно новий рівень. Креативні, інтелектуальні галузі – це майбутнє нашої економіки, на розвиток яких треба робити ставку вже сьогодні.

Крім того, я хочу продовжити заняття наукою та викладацькою діяльністю: мені цікаві напрями, що дозволяють поєднати 30-річний досвід в ITта сучасну науку, наприклад, квантові комп’ютери.

Бути сьогодні успішним – це… створити великий бізнес чи велику компанію, що може приносити відчутну користь у рівній мірі й співробітникам, і суспільству в цілому. Якщо бізнес не виконує цих двох функцій, він не може називатися успішним. В Україні необхідно розвивати креативний середній клас, його відсутність у нашому суспільстві – це значна проблема.

Ваш улюблений афоризм? «Безумство – робити те саме, щоразу сподіваючись отримати інший результат». Автором цього вислову вважають Ейнштейна.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Бути командним гравцем, створювати успішну команду, здатну працювати самостійно. Наполегливо працювати, приділяти увагу деталям, бути взірцем для наслідування. Постійно підвищувати власний професійний рівень.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Пітер Тіль. Мені імпонує його підхід до побудови бізнесу. Він успішно створює майбутнє, веде за собою велику кількість людей. Але на відміну від своїх знаних сучасників, наприклад, Ілона Маска, він відчуває міру авантюризму та не переходить межу.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? На першому місці для мене завжди залишатиметься професіоналізм. Надзвичайно ціную самостійність, ініціативність, здатність брати на себе відповідальність.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Гроші забезпечують певний рівень комфорту. Щастя ж, на мою думку, в тому, щоб не виникало відчуття згаяного часу. Це стосується не лише роботи чи бізнесу, наприклад, правильне виховання дітей – це теж результат, яким можна пишатися. Щастя - у досягненні важливих для людини особистих або професійних цілей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю Україну інноваційною країною».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Вченим, що працюють над вирішенням глобальних проблем людства. Тим, які мають можливість абстрагуватись від тактичних задач та зосередитись на задачах планетарного масштабу. Саме вони створюють майбутнє, тоді як ми розвиваємо сучасність.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я часто йду на компроміс та даю людям численні шанси виправитись. Це дієвий метод для побудови команди, але неефективний як кризовий. На жаль, деколи заради досягнення результату потрібно керуватися принципом «Де борошно, там і порошно» («Лес рубят – щепки летят»), але для мене це доволі важко.

Чи є у Вас улюблена книга? Я багато читаю, «обов’язковий мінімум» - одна книга на тиждень, тому назвати єдину улюблену неможливо. Із бізнес-літератури рекомендую «Від нуля до одиниці: нотатки про стартапи, або як створити майбутнє» Пітера Тіля.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Я інтроверт, для мене дружба – дуже особисте поняття. Але цікаво було б познайомитися з Ейнштейном та поспілкуватися з людиною такого рівня.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Моєму рідному місту Києву катастрофічно бракує хороших доріг, які я, при нагоді, переніс би сюди, наприклад, з Сінгапура – усі ці чудові автостради та розв’язки. Дороги та інфраструктура в цілому мають надзвичайне значення для формування позитивного іміджу України, адже це перше, що помічають гості нашої держави.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Це точно не був би порядковий номер. Я обрав би «наукове» ім’я. Можливе Квант.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Давайте говорити про гіпотетичного президента великої держави, а не про конкретну особистість. Я намагався би показати усе розмаїття української природи: Карпати, Дніпро, степи центральної України, море на півдні. Наша країна найбільша в Європі і дуже красива, але ми часто забуваємо про це.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Бізнес, який ми наразі розвиваємо на рівні України та східної Європи, це те, чим можна пишатися. Ми надаємо можливість для самореалізації та розвитку десяткам тисяч молодих людей.

Не можу сказати, що я про щось шкодую. Напевно, не найкращим поворотом долі була армія замість занять наукою, але з часом все одно все повертається на круги своя. Якщо людина схильна до певної діяльності, вона повернеться до цього заняття. Нашому поколінню випало жити в епоху карколомних змін, відголоски тих періодів «турбулентності» ми відчуваємо досі. З одного боку – це важко назвати везінням, з іншого – це можливість бути свідками зародження чогось принципово нового.

Яке зайняття для Вас найкращий відпочинок? Мені до вподоби активний відпочинок. Взимку – гірські лижі в Карпатах, влітку – яхтовий спорт, яким можна займатися в Києві, на Дніпрі.

Михайло БОРОДАВКО

Генеральний директор «Приватне Акціонерне Товариство «Укренергомонтаж». Заслужений будівельник України.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Підписання найважливіших контрактів, котрі відкривають перспективу роботи підприємства на найближчі п’ять років. Досягнення підприємством найвищих виробничих показників за період незалежності України. Успішне завершення одного із складних та важливих для України проектів.

Ваша «Формула успіху? Займатись улюбленою справою, мислити нестандартно, виконувати задачі найкращим чином, починати з малого і мислити про велике, прагнути стати лідером, концентруватися на досягненні результату, отримувати інформацію з різних джерел, брати уроки із своїх невдач, навчатись.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Будівником, льотчиком-випробувачем.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія є. Вивести очолювану мною компанію на європейський ринок будівельних послуг і увійти в десятку найкращих європейських компаній будівельних послуг.

Бути сьогодні успішним – це… отримувати задоволення від того, що ти робиш кожного дня.

Ваш улюблений афоризм? «Є одне правило для промисловця і воно в тому, щоб виробляти товар найвищої якості по найнижчій ціні і при цьому платити якомога вищу зарплату» Генрі Форд.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Стратегічне мислення і керівництво, професіоналізм, відвертість.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Висока компетентність, організаторські здібності, високі моральні якості, емоційно-вольові риси характеру, інтелектуальні здібності. Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Якісне, безпечне і своєчасне виконання взятих на себе обов’язків в погоджений з Заказником бюджет при реалізації контрактів.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Стів Джобс.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Професіоналізм, відвертість, відкритість.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в отриманні задоволення від того, що ти щоденно робиш і озираючись на пройдений шлях бачиш від твоєї діяльності результат.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю неможливе можливим».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Гуманність.

Чи є у Вас улюблена книга? Теодор Драйзер «Фінансист», «Титан», «Стоік».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Генрі Форд.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Коллос Родоський. Символізувало би, возз’єднання східної частини України з центральною частиною країни.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Атлантида.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головне досягнення-подолання страху помилитись. Сама велика помилка – втрата близьких людей.

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Найкращий відпочинок - горні лижі.

Олександр КІКТЕНКО

Президент Групи Компаній Сталекс

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році?

Це був дуже активний рік, було багато роботи. Ми провели переформат топ-менеджменту всередині компанії, в складі і у внутрішніх взаємодіях, зміцнили тим самим позиції лідерства нашої компанії, а також підготувалися до нових висот. Не дивлячись на всі складнощі роботи на нашому ринку зберегти і збільшити можливості колективу це дуже важливе досягнення. У квітні 2018 роки я з командою Української Бізнес Асоціації представляв нашу країну на міжнародній арені в ОАЕ, як амбасадор Українського бізнесу. Придбав коло однодумців і цікавих людей, лідерів Українського бізнесу, які один одного надихають і заряджають. Найважливішою подією 2018 року став перемога нашої компанії в найпрестижнішій і наймасштабнішій будівельній премії України – IBUILD. Експертне журі гідно оцінило наш внесок в розвиток галузі, присудивши нам премію в номінації - Лідер металлопрофілірованія. Також не менш важливою подією цього року стало те, що, не дивлячись на величезний обсяг роботи, ми не забували підтримувати спорт. Були проведені матчі в будівельній лізі, проведено кубок будівельників, а також ми надали підтримку футболу і здорового духу навіть в нашій Армії.

Ваша «Формула успіху»? Бути завжди наполегливим, завжди вдосконалюватися.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У дитинстві я дуже любив їздити на довгі відстані, а саме до своїх бабусь і дідусів на канікули. Тому в дитинстві я мріяв стати водієм далекобійником або водієм автобуса далеких рейсів. До сих пір дуже люблю подорожувати за кермом. А пізніше я хотів стати льотчиком винищувачем, до сих пір при вигляді військових літаків у мене перехоплює дух))))

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія звичайно більше пов'язана з бізнесом. Моя мрія – це створити команду мрії, зі всіма необхідними параметрами і якостями, до яких ми зараз йдемо. А також побудувати передове виробництво з усіма сучасними інноваціями, яке зможе стати прикладом для всієї країни.

Бути сьогодні успішним – це… в першу чергу потрібно бути задоволеним результатами, розуміти, що твої партнери та клієнти задоволені, а також робити все, здавалося неможливе, щоб твої досягнення викликали захоплення і бажання брати приклад.

Ваш улюблений афоризм? Перше, що приходить в голову, це звичайно не афоризм, а скоріше цитата, сказана Генрі Фордом: «Якість - це робити що-небудь правильно, навіть коли ніхто не дивиться». Такий плакат висить у нас на виробництві.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Людяність, мудрість і особиста ефективність.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Максимальна залученість самого керівника, любов до своєї справи, а також самовідданість і повна самовіддача. Власник повинен сам чітко розуміти цілі, завдання і місію своєї компанії, вміти розрахувати необхідні ресурси для досягнення цих цілей. Повинен постійно розвивати лідерські якості, постійно вчитися і бути прикладом для свого колективу. Постійно спілкуватися зі своїм колективом, керівниками і рядовими співробітниками, а також з партнерами і клієнтами, щоб бачити і розуміти повну картину в своєму бізнесі.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Ілон Маск, Стів Джобс, Генрі Форд, так як вони зразки самовіддачі, побудови системності та постійного самовдосконалення.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Чесність, ініціативність, особисті якості, у кожного вони свої, а разом ми повноцінна команда з повним набором потрібних якостей, а також самовідданість, взаєморозуміння і взаємоповага, ну і звичайно бажання розвиватися.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Звичайно щастя не в грошах, а в їх кількості, жартую)))) Але в кожному жарті є частка правди, тому що гроші дозволяють досягати цілей, вирішувати завдання і дають певну свободу в наших рішеннях А взагалі щастя – це коли ти досягаєш успіху, коли навколо тебе успішні колеги і партнери, задоволені клієнти і при цьому ти можеш приділяти достатньо часу своїм рідним і близьким.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... попрошу у вас ще важіль))))) для того щоб докласти свою лепту в розвиток світу з метою прогресу, як технологічного, інтелектуального, так і духовного».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Якщо чесно я взагалі ніколи не заздрю. Я завжди дивувався визначенню цього почуття, для мене це більше усвідомлення до чого прагнути. Почуття заздрощів можливо у мене якщо і є, то я відчуваю його як щось недосяжне, яке можливо треба досягти, але тільки якщо я розумію що це правильний орієнтир.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Скрупульозність в дрібницях і бажання братися за все і робити все самому. Я над цим постійно працюю, сортуючи всі свої задачі за пріоритетністю і послідовності, розподіляючи їх на свій колектив, але ще є над чим працювати.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Назвати одну важко, назву кілька: «7 Навичок високоефективних людей» (Стівен Кові), «Homosapiens» (Ной Харарі), «Думай і багатій» (Наполеон Хілл), «Перехід до блакитного океану» (Чан Кім), «Нова земля» (Екхарт Толле). Часу читати художню літературу, на жаль, немає, тому такий ось специфічний набір.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Цікаве питання, дуже багато великих і цікавих особистостей було за історію розвитку цивілізації. Мені, чомусь здається, що це міг би бути Олександр Македонський, можливо, тому що в наше століття стрімкого розвитку і конкуренції постійно ведеться боротьба, битви з труднощами і суперниками. Напевно це в мені говорить бойовий дух, жага перемог і звершень, звичайно разом зі своїм колективом)))

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Я б переніс в Україну міністерство щастя)))) Наскільки мені відомо, воно є в Дубаї. Це звичайно не зареєстроване диво світу, але мені здається це дійсно диво, цілий державний орган, де міністр щастя разом зі своєю командою щодня думають, як зробити жителів своєї країни щасливішими, ну хіба це не диво?

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Можливо, я назвав би її Провідна зірка, кожен бачить в зірках свої орієнтири і мені б теж хотілося, щоб назва була особлива, давало якийсь орієнтир і надію.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В першу чергу я повів би його в Печерські Лаври, це місце де я жив з самого свого народження, мої батьки в той час знімали там кімнату. Це місце з колосальною енергетикою і особливим магнетизмом.

Ще я б показав йому види нашого чудового міста з води, покатав би його на катері по Дніпру.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Я думаю, що всі головні досягнення ще попереду, тому що у мене багато орієнтирів і цілей, які я хочу досягти. З того що вже досягнутого це те, що у мене є велика і дружна сім'я, прекрасний колектив однодумців, як всередині компанії, так і в бізнес співтоваристві.

Ми завжди робимо, якісь помилки в житті, найголовніше – не робити їх двічі. Розмірковуючи над найбільшою... якщо чесно я намагався не допускати помилок у житті. Але можливо це те, що перед тим як зануритися з головою в складний бізнес я не вивчив які-небудь легші шляхи або більш привабливі напрями. Хоча я не можу сказати, що я сильно про це шкодую.

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? Це прогулянки з сім'єю, спілкування з друзями, спорт і саморозвиток.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-