Група ICU провела в Давосі панельну дискусію про штучний інтелект

Група ICU провела в Давосі панельну дискусію про штучний інтелект

Укрінформ
У рамках роботи Українського Дому в Давосі група ICU провела панельну дискусію на тему штучного інтелекту, його впливу на майбутнє суспільства і світової економіки, а також про багатообіцяючі розробки українських ІТ-компаній.

На запрошення ICU в Давосі виступили: Олександра Джонсон - засновник і керуючий директор Global Technology Capital, один з найбільш активних інвесторів Кремнієвої долини в технологічні розробки країн Східної Європи; Джо Лендон - віце-президент Lockheed Martin, де він відповідає за розробки в галузі освоєння космосу із застосуванням штучного інтелекту; Імтіаз Адам, засновник і генеральний директор Deep Learn Strategies - стартапу в галузі машинного навчання, чий Twitter-екаунт @DeepLearn007 входить до десятки найвпливовіших у світі джерел інформації в соціальних медіа про штучний інтелект.

ICU наводить показову статистику: якщо у 2013 році обсяг світових інвестицій в штучний інтелект склав 1.8 млрд доларів США, то вже у 2017 році в цей напрямок інвестори вклали 15 млрд доларів США. Один тільки автогігант Ford планує інвестувати в штучний інтелект протягом п'яти років $1 млрд. Мета цієї інвестиції - створення віртуальної системи управління безпілотним автомобілем, який Ford виведе на ринок до 2021 року.

Одним з головних драйверів для розвитку штучного інтелекту є Big Data.

«90% світової Big Data отримано буквально за останні кілька років, - розповів Імтіаз Адам. Дані надходять із соціальних медіа, різних digital-програм, інтернету, мобільних пристроїв і т.д. Швидкість надходження цих даних, їх обсяг і перевірка на достовірність - непосильне навантаження для людського ресурсу, це вже царство алгоритмів і штучного інтелекту».

Інший приклад переваги технологій над людськими можливостями навів Джо Лендон: «Сьогодні освоєння космосу неможливо без застосування штучного інтелекту. Якщо ви керуєте космічним кораблем, ви не можете робити це вручну в режимі реального часу, наприклад, в процесі стикування або посадки. Поки відправлений вами з Землі радіосигнал досягне об'єкта, там вже все відбудеться. Такі операції здійснює штучний інтелект, яким обладнаний корабель».

Перебуваючи в Українському Домі в Давосі, учасники панелі високо оцінили і технологічний потенціал України, яка може стати потужним гравцем на світовому ринку стартапів. Україна вже є одним з найбільших у світі постачальників послуг ІТ-аутсорсингу, а в Європі наша країна посідає перше місце за кількістю розробників.

«У мене є доступ практично до всіх східноєвропейських країн, але українські підприємці відрізняються від інших, вони безстрашні, вони хочуть змінити світ», - зазначила Олександра Джонсон.

Як розповіли в ICU, річний обсяг експорту ІТ-послуг в Україні перевищує $3 млрд. Багато з цих розробників, маючи математичну освіту і досвід роботи із західними компаніями, створюють в Україні стартапи, які потім стають всесвітньо відомими. Але перспективних пропозицій зараз в країні ще набагато більше, ніж попиту.

«Ми продовжуємо інвестувати в українські технологічні стартапи і вважаємо, що дискусія в Давосі – чудовий стимул для залучення міжнародної уваги до цієї ніші. Інвестори все більше дізнаються про потенціал країни, пов'язаний з новими технологіями, і готові заходити на наш ринок», - підсумував Роман Нікітов, співкерівник підрозділу венчурних інвестицій ICU.

Група ICU - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи розміром понад 500 млн доларів.

Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-