Конструкція й особливості роботи стабілізатора поперечної стійкості

Конструкція й особливості роботи стабілізатора поперечної стійкості

Укрінформ

Кожній людині, яка хоча б раз в житті бувала за кермом транспортного засобу під час високошвидкісного проходження поворотів, має бути знайоме відчуття, ніби її тіло намагається виштовхнути з салону автомобіля або ж притиснути до його зовнішньої частини невідома сила. При цьому сама машина починає нахилятися при пересуванні за вказаним рельєфом.

Для зменшення подібних сил в конструкції автомобіля передбачений Anti-Roll bars або ж стабілізатор поперечної стійкості.

Функціональне призначення стабілізатора

Під час виконання різних маневрів і поворотів на машину впливають доцентрові сили, які мають направлення від центральної частини. Під впливом цих сил транспортний засіб відчуває найсильніший крен. Також підвищеному навантаженню піддаються зовнішні колеса.

Особливо важливий вищезгаданий момент для транспортних засобів, які обладнані незалежною підвіскою. Наявність стабілізаторів поперечної стійкості дозволяє компенсувати і покращувати такі показники:

  • зчеплення покришок з дорожнім покриттям;
  • керованість і курсова стійкість;
  • умови для безпечного пересування.

Такий важливий елемент як Anti-Roll bars може мати різні конструктивні особливості в залежності від конкретно взятої марки і моделі авто. В конструкції можуть застосовуватися різноманітні втулки, важелі та стійки стабілізатора. Саме з цієї причини перед тим як купити стабілізатор, необхідно уважно підходити до підбору різних комплектуючих і деталей. Якщо ви маєте сумніви щодо сумісності необхідної деталі з вашим транспортним засобом, найкраще скористатися підбором за авто або ж звернутися за допомогою до кваліфікованих консультантів.  

Принцип роботи стабілізатора поперечної стійкості

Anti-Roll bars є округлою сталевою штангою, яка в окремих випадках може мати досить химерну форму. Синхронізація елементів підвіски машини здійснюється через стійку і спеціальний важіль. Принцип, який закладено в основу роботи, можна легко зрозуміти, знайшовши в інтернеті схематичні зображення, які наочно продемонструють вам всі особливості і основи роботи.

Давайте розглянемо призначення і принцип роботи стабілізаторів. Під час руху транспортного засобу і проходження повороту, з'являється доцентрова сила, яка притуляє колесо до дорожнього полотна, що обертається по зовнішньому радіусу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-