У Вінницькій облраді забезпечили «комунікаційний майданчик» з обговорення бюджету-2019

У Вінницькій облраді забезпечили «комунікаційний майданчик» з обговорення бюджету-2019

Укрінформ

У Вінницькій облраді відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій, під час якого обговорювався проект рішення майбутньої позачергової 36-ї сесії про обласний бюджет-2019. Також депутати ознайомилися з проектом економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2019 рік та змінами до обласного бюджету поточного року, які планується внести на сесії.

    «Ми провели спільне засідання постійних комісій, яке передбачене законодавством України, зокрема законом «Про місцеве самоврядування»(ст. 47), де говориться, що з тих питань, які у повноваженні у віданні кількох постійних комісій може бути проведене спільне засідання. Питання бюджету-2019 і програми соціально-економічного розвитку  - це питання усіх комісій, тому що це пріоритетні повноваження обласної Ради, як представницького органу влади. Тому голова облРади скликав таке засідання, щоб іще раз розглянути ці питання, а також зміни до бюджету на 2018 рік. 

    Отож, підстави маємо на це законні.  А причини – із 84 депутатів Ради тільки 47 були присутні на окремих засіданнях постійних комісій облРади з розгляду цих питань. До того ж, із 11 засідань постійних комісій, які вже відбулися, тільки вісім приймали рішення: дві рішення не прийняли, а на засіданні однієї не було кворуму. Тому таке додаткове засідання спільних комісій – це додаткова платформа, ще одна можливість для депутатів, які не змогли бути на засіданні постійних комісій, взяти участь в обговоренні бюджету і задати питання, які їх цікавлять, і внести свої пропозиції до пленарного засідання сесії», - сказав голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник.

    За його словами, це спільне засідання постійних комісій – це спосіб організувати оптимальну роботу депутатів Ради, з належним рівнем їх інформування та допомоги з належного рівня аналізу документів, які розглядатиме сесія. Це здійснюється для того, щоб у ході пленарного засідання забезпечити конструктивну роботу дипкорпусу.

    «Ми не зможемо уникнути «політики» у час передвиборчої президентської кампанії, адже це завжди дуже турбулентний період. Але ми максимально робимо усе, що в наших повноваженнях,  аби такі важливі для регіону рішення вчасно і конструктивно розглядалися та приймалися», - зазначив голова облради.

    У ході засідання депутати облРади мали можливість задати питання стосовно проекту Програми економічного та соціального розвитку області керівнику профільного департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимиру Мережку. Про особливості формування обласного бюджету-2019 та прогнозованих змін до бюджету поточного року самоврядців поінформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.

    Депутат облради цікавилися, як уплинуть закладені в проектах запропонованих до обговорення рішень облРади позиції на забезпечення належного рівня дотримання засад екобезпеки при відкритті нових підприємства на території області, ремонтів та експлуатації доріг, функціонування первинної ланки медицини у сільській місцевості тощо.

    Антоніна Мніх, ВІННИЦЯ. 3 грудня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-