У Вінниці польська та українська молодь долали упередження та стереотипи у сприйнятті спільної історії

У Вінниці польська та українська молодь долали упередження та стереотипи у сприйнятті спільної історії

Укрінформ

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Регіональним Центром волонтаріату в м. Кельце реалізували проект «The Neighbours-Come In». Реалізовується він протягом 01.07.2018 р. -  31.10.2018 р та  включає в себе польсько-український молодіжний обмін, який відбувався 12-18 серпня 2018 року у Вінниці і мав на меті подолання упереджень та стереотипів у сприйнятті спільної польсько-української історії, знаходження спільного коріння, а також сприяння розвитку співпраці та гарних взаємовідносин між нашими країнами. В обміні взяли участь по 15 молодих людей з Польщі та України віком від 16 до 24 років.

 «The Neighbours-Come In» - це візит у відповідь, так як проект має відношення до минулорічного проекту «Сусіди», що реалізовувався в  Польщі з 8 по 15 жовтня 2017 року.

Протягом обміну у Вінниці учасники з Польщі мали змогу познайомитися і історією та красою міста, поспілкуватися з місцевими жителями, а також показати себе. Крім цього, для учасників проводилися різноманітні тренінги та майстер-класи, зокрема з розвитку толерантності та відкритості, з написання грантових проектів, з ведення бізнес-переговорів та веб-дизайну. Також були організовані ознайомчі поїздки та заняття, за допомогою яких вони дізнавалися про традиції, культуру та побут українського народу. А також учасники з обох країн спільно підготовували та реалізували захід «Хеппенінг в центрі Вінниці», під час якого промували проект, польсько-українські відносини та спілкувалися з місцевими мешканцями. Основним завданням проекту також було те, що учасники приймали участь у всіх заходах разом у міжнародних групах, що дозволило їм краще контактувати між собою та знаходити спільну мову. «Ізюминкою» обміну стали вечори культури , під час яких учасники з України та Польщі презентували звичаї та традиції своїх народів, ознайомили один одного з національними кухнями своїх країн, а також проводили майстер-класи з народних танців та пісень.

Деякі учасники проекту «The Neighbours-Come In», які вже брали участь в минулорічному обміні в Польщі, надзвичайно захоплені метою та завданнями проекту та й досі знаходяться під враженням. Так, своїми враженнями та очікуваннями від обміну поділилася учасниця Ірина Лезнівська: «Це вже другий польсько-український обмін молоддю,  в якому я охоче приймаю участь.  Минулорічний проект дозволив мені краще пізнати культуру та традиції сусідського краю,  познайомитися з новими людьми,  отримати масу емоцій від тижневого перебування у Свєнтокшиському воєводстві. Тоді мета проекту була досягнута повністю.  Цього року проект,  ще глибше допоміг розкрити нам самобутність і неповторність обох культур та показати в ще яскравіших фарбах нашу країну для польської молоді,  адже тепер гостей запрошували ми».

Реалізація польсько-українських молодіжних обмінів зі схожою метою дійсно є надзвичайно актуальною і цікавою на сучасному етапі взаємовідносин між нашими країнам, тим паче, така ідея проекту є цікавою для його учасників: «Польща є адвокатом України у ЄС і про Україну та українців Європа дізнається, у тому числі, і через Польщу та поляків. Задля зміцнення наших партнерських стосунків, обумовлених сотнями років історичних зв'язків, спільною культурною спадщиною, географічною та ментальною близькістю, для нас є дуже важливим активне співробітництво та прагнення більше дізнатись один про одного» - саме так обґрунтувала свою зацікавленість у проекті одна з учасниць Ірина Вишня.

У польських учасників залишилося багато позитивних вражень від преребування в Вінниці та від співпраці з українськими учасниками проекту. Так, під час прес-конференції у Вінницькій обласні раді, учасниця з Польщі Катажина Врубель: «Коли я їхала сюди, я не знала що тут відбуватиметься, але я вражена тим наскільки все гарно вийшло. У вас прекрасна культура та традиції. Стосовно мети проекту, то варто зазначити, що наше покоління немає упереджень - ми відкриті».

 «Враховуючи, те що спільне багатовікове історичне минуле польського та українського народів було досить не простим, організація подібних молодіжних проектів дає можливість покращити майбутні взаємовідносини між нашими країнами, що базуватимуться на загальнолюдських цінностях в сучасних умовах, адже саме за молодими людьми наше майбутнє. Проте, це не означає що ми повинні забути історію. Ми повинні вивчати історію, пам’ятати наше минуле і робити висновки для того щоб не допустити повторення негативних моментів у майбутньому. Тим паче, що головною цінністю, яка сприяє формуванню та розвитку контактів між нашими незалежними державами і суверенними народами протягом останніх десяти років, залишається ідея добросусідства України та Польщі» - зазначає керівник проекту Вікторія Захарчук.

Одним із завдань, для учасників під час обміну, було спільно вигадати гасло проекту «The Neighbours-Come In». В результаті виконання цього завдання проект обміну проходив під гаслом: «Україна і Польща: два народи – одне серце» і в цьому, стовідсотково, щось є!

         

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-