ICU інвестує в українські стартапи

ICU інвестує в українські стартапи

Укрінформ
На Ukraine Week, що завершився 11 жовтня у Лондоні, Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко, основні власники української групи ICU, заявили про запуск венчурного напрямку бізнесу.

Група ICU розробила й затвердила довгострокову стратегію інвестування у низку венчурних галузей від кібербезпеки і блокчейну до сільського господарства і агротехнічного виробництва. Група інвестує від 200 тисяч до мільйона доларів у один проект на пізньому посівному раунді фінансування (seed round) або, так званому, «раунді А», коли проект готовий до комерціалізації й ідея вже переросла в перші отримані доходи. На цьому етапі основними завданнями команди є, як правило, розширення виробництва і географічна експансія.

До честі ICU необхідно зазначити, що пріоритетним у венчурному напрямку для групи є підтримка українських розробників. Це не означає, що група не буде інвестувати за кордоном, але вкладати гроші вона має намір лише в українські або пов'язані з нашою країною розробки або компанії. Зокрема, фінансисти ICU хочуть продемонструвати світові технічний рівень й можливості українських IT-фахівців, а також інтелектуальний потенціал країни. За даними ICU, сьогодні Україна - перша в Європі за кількістю розробників, а 13 українських IT-компаній входять до сотні світових постачальників послуг з аутсорсингу. В Україні працюють сотні тисяч IT-фахівців широкого профілю, а рівень експорту інформаційних послуг вже перевищує 3 млрд доларів на рік. Багато хто з українських інженерів-розробників, набравшись досвіду співпраці з провідними західними корпораціями, почали запускати власні проекти – стартапи, яким для розвитку на міжнародних ринках потрібно досягти певного рівня компетенцій в обраній галузі й достатньої капіталізації.

Скласти реальну конкуренцію західним компаніям без фінансової підтримки, не залучаючи локальні венчурні інвестиції, вельми складно.

У ICU впевнені, що в неоекономіці, де править велика четвірка технологічних компаній (GAFA), в України потужні перспективи, як професійні, так й іміджеві. Розробники з України давно користуються заслуженою увагою у Кремнієвій долині.

Група ICU працює на фінансовому ринку з 2006 року, надаючи послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи й керує активами в розмірі понад 500 млн доларів.

Головні керуючі партнери та основні власники ICU, Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко, стверджують, що плани стосовно інвестування у стартапи виникли у них ще кілька років тому, але з реалізацією не поспішали, залишивши час на ретельний аналіз і відбір інвестиційних напрямів. У 2018 році ICU вже зробила 5 венчурних інвестицій, у тому числі, в Petcube, що розробляє інтерактивні пристрої для власників домашніх тварин, і в компанію Hideez, яка створила електронний брелок - цифровий ключ і перший український гаманець для зберігання криптовалют.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-