На Вінниччині 163 агропідприємства скористалися програмою зі здешевлення техніки

На Вінниччині 163 агропідприємства скористалися програмою зі здешевлення техніки

Укрінформ

У середу на базі Тульчинського коледжу ветеринарної медицини пройшло виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради. У ході зібрання його учасники  обговорювали проблеми розвитку інфраструктури аграрного ринку та хід виконання Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, корпоративного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки.  Метою Програми є забезпечення підтримки розвитку цих господарств та їхніх об'єднань.
– Ми сьогодні готові шукати шляхи вирішення проблем, аби продовжувати підіймати процес розвитку аграрної сфери в області, – зазначив Анатолій Олійник. – Програмою передбачено надання пільгових кредитів особистим селянським, фермерським господарствам, кооперативам та іншим суб’єктам на селі, часткове відшкодування витрат за закуплену установку індивідуального доїння або холодильну установку для зберігання і охолодження молока, також часткове співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги, фінансування дорадчих послуг й підтримка регіонального лізингу. Підтримка цих напрямів – надважлива. Ми повинні надалі більше підтримувати фермерів та сільгоспкооперативи.
Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук зазначив, що аграрний ринок області знаходиться на стадії становлення та розбудови досконалої інфраструктури. Саме інфраструктура забезпечуватиме взаємодію суб’єктів цього ринку та вільне просування сільськогосподарської сировини та продовольства.

– Найбільш успішно працює програма зі здешевлення техніки, – прокоментував Микола Ткачук. – Нею вже скористалося в Україні 1830 господарств, до того ж найбільше охочих було на Вінниччині – 163 сільгосппідприємства. Аграрії Вінниччини отримали майже 16 мільйонів гривень відшкодування. Майже 8 мільйонів гривень отримали садівники Вінниччини, як часткову компенсацію за закуплений посадковий матеріал.

Успішним досвідом розвитку сільського бізнесу  розповіли голова СФГ «Терра» с. Пирогів Тиврівського району Геннадій Муравель та Снітківський сільський голова Мурованокуриловецького району Віктор Ольшевський.
– Ми порахували, що вирощування ягід та фруктів дасть гарний прибуток для громади, – розповів Віктор Ольшевський. – Людям роздали посадковий матеріал, потім було створено підприємство. Тепер усе доросле населення зайняте, маємо робочі місця з гарним рівнем заробітної плати. З села не виїжджають, до села повертаються. Ягідною справою в Сніткові займається чи не кожен двір в селі.

Депутат обласної Ради, голова СФГ «Рубін» Мурованокуриловецького району Володимир Рубанський порушив питання щодо підвищення фінансування Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, корпоративного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки.

– Мусимо зберегти фермерів на селі, – звернувся до присутніх Володимир Рубанський. – Маємо сьогодні відсутність робочих місць, люди виїжджають з села у пошуках заробітку. Пропоную звернутися до депутатів обласної Ради, аби отримати їхню підтримку для збільшення фінансування для цієї Програми. Потрібно, щоб ці кошти дійшли до тієї доярки, яка доїть, до того землероба, який сіє, до того комбайнера, який збирає урожай.
Цю думку підтримав і голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.
– Ми повинні знайти можливість на державному і обласному рівнях підставити плече для розвитку малих фермерських господарств на селі, розвитку тваринництва, – зауважив Геннадій Федорович. – Ми повинні прикласти зусиль, аби зберегти село, яке буде продукувати додану вартість.
Члени координаційної ради підтримали рішення про збільшення фінансування Програми.
– Розглядатиметься питання повного фінансування Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, корпоративного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки, – додав голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Збільшити фінансування цієї Програми ми повинні вже на наступний рік. Велику увагу потрібно приділити підтримці малого підприємництва, у частині кредитування перш за все.
Члени Координаційної ради також розглянули і підтримали звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів для запобігання знищення галузі лісового господарства. 
Також членами ради були підтримані усі рішення-рекомендації, які прозвучали на засіданні.
Окрім того, у ході виїзного засідання Координаційної ради познайомилися з роботою підприємства та навчального закладу, пов’язаних з аграрним сектором. Зокрема, , завітали до Товариства з додатковою відповідальністю «Брацлав», яке займається науковими розробками, дослідженнями, конструюванням, виробництвом, монтажем і сервісом агропромислового обладнання, будівництвом та реконструкцією тваринних комплексів. Це єдине в Україні підприємство – виробник продукції для тваринницьких комплексів. Також вони побували у Тульчинському коледжі ветеринарної медицини. 
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-