На Вінниччині відкрився Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді

На Вінниччині відкрився Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді

Укрінформ
У Вінниці відкрився новий навчальний заклад – Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, який працюватиме в рамках реалізації тристоронньої угоди між Вінницьким національним технічним університетом, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Департаментом освіти і науки ОДА.
До участі у відкритті долучились голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, в.о. директора Департаменту освіти ОДА Володимир Буняк, ректор ВНТУ Володимир Грабко та в.о. директора новоствореного навчального закладу Віталій Козаченко.

Вітаючи учнів із початком навчального року Валерій Коровій зазначив: «Сьогодні дійсно історичний день. Ідея створення цього ліцею, який сьогодні вперше відкриває свої двері, це відповідь на ті виклики, які сьогодні постають перед нами. Попри всі труднощі ми створили всі належні умови, які даватимуть можливість талановитим дітям з усієї Вінницької області отримувати якісні знання, які в подальшому дадуть їм можливість вступити у найкращі вищі навчальні заклади України. Ідея створення ліцею була підтримана як з боку обласної державної адміністрації, так і обласної Ради. Але найголовнішим є те, з яким ентузіазмом взялись до роботи викладачі новоствореного Подільського ліцею. Тож вітаю вас, шановні діти, із цим історичним днем і бажаю всім вам віри, натхнення і любові».

Крім того, очільник області вручив Віталію Козаченко два сертифікати на 724 тис. грн на отримання комплексу комп’ютерного та мультимедійного обладнання для кабінету математики.
Також, Ігор Івасюк повідомив, що для облаштування ліцею було закуплено необхідну комп’ютерну техніку та обладнання на загальну суму понад 1,5 млн. грн.

Новий навчальний заклад відкрито на базі Вінницького національного технічного університету, для цього виш виділив для ліцею 1400 м2 площі та надав гуртожитки для учнів. 

Навчальною програмою ліцею передбачено значну кількість годин для позакласної роботи, лабораторних та технічних робіт. Таким чином Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, покликаний підняти рівень математичної та технічної освіти здібних до точних наук школярів, в першу чергу, родом із сільської місцевості. 
Розповідаючи про причини свого рішення навчатись у Подільському ліцеї Данило Щербатий зазначив: «Тут більш поглиблене вивчення тих предметів, які мені потрібні для вступу в університет. Адже я планую навчатись саме у Вінницькому національному технічному університеті на факультеті електроенергетики».
Навчатимуться у ліцеї діти не лише з Вінницької, а й з навколишніх областей. 
Керівництво закладу сподівається, що ліцей стане родзинкою освітньої системи Вінницької області, а обдаровані діти Вінниччини прагнутимуть до навчання у цьому закладі та отримуватимуть тут якісну допрофесійну підготовку.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-