У Козятині розвивається спортивно-освітня та медична інфраструктура

У Козятині розвивається спортивно-освітня та медична інфраструктура

Укрінформ
У місті Козятин у вівторок відбулося відкриття оновленої комплексної дитячо-юнацької спортивної школи та Центру первинної медико -санітарної допомоги.
Участь в урочистостях взяв голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, який перебував у місті з робочою поїздкою.
Очільник регіону зазначив, що розвиток інфраструктури на місцях відбувається унаслідок позитивних змін у державі, до яких призвела реформа децентралізації, зокрема,  фінансової. Адже громади отримали у своє розпорядження значні бюджетні ресурси, і наразі головне завдання органів місцевого самоврядування  ефективно ними розпорядитися. У Козятині їх спрямували, зокрема, на розвиток освітньо-спортивного закладу – ДЮСШ, у якій навчається близько 500 дітей.

«Насправді  усе це робиться саме для дітей – креативних, талановитих, які колись примножуватимуть спортивну славу рідного міста і прагнутимуть, щоб воно розвивалося, було комфортним і красивим. У нашій країні надзвичайно багато проблем, але дуже важливо, що ми робимо кроки вперед . Останні чотири роки в країні проводяться серйозні реформи, будуються дороги, заводи, школи, ремонтуються спортивні заклади. У Козятині – завдяки міському голові, депутатському корпусу, а головне – активній громаді.  Дуже багато залежить від кожного з нас, важливо, щоб ми повірили у власну спроможність, і власними силами, розумом і працею будували нову країну», - сказав на відкритті  оновленої ДЮСШ Валерій Коровій.

З нагоди свята голова ОДА подарував спортивній школі набір м’ячів.

Комплексна ДЮСШ останні 15 років фактично була зруйнована: у приміщенні не було опалення та нормальної підлоги. Міськрада у 2016 році зобов’язалася повернути спортшколу до належного стану. На той момент у приміщенні були замінені вікна та відремонтований дах. Упродовж останніх двох років у закладі відновили опалення, відремонтували та обладнали гімнастичну та спортивну зали, трибуни, а також роздягальні, душові кімнати та туалети. 
Міськрада взяла учать в обласному конкурсі розвитку територіальних громад  і, як переможець, виділені з обласного бюджету 70 тисяч грн також спрямувала на ремонт спортшколи .  Загалом у її відновлення громада вклала 1,5 млн гривень. 

Цього ж дня у Козятині відбулось відкриття нового Центру первинної медико-санітарної допомоги. За словами міського голови Олександра Пузира,  ЦПМСД коштував громаді три мільйони, з яких півтора інвестували у капітальний ремонт занедбаної поліклініки - напівзруйнованого приміщення, переданого з обласної комунальної власності. У планах міської ради утеплити приміщення та обновити дах закладу. Утім, наразі він вже готовий приймати пацієнтів,  - 25 тисяч містян. Потужності Центру дозволяють обслуговувати ще й  10 тис. мешканців Козятинського району. 

«Наразі перед колективом Центру первинної медико-санітарної допомоги постає питання проведення ефективної кампанії з підписання декларацій між пацієнтами і сімейними лікарями у рамках медичної реформи. Саме «первинка» першою має відчути зміни в оплаті праці лікарів, які, за нашими підрахунками, отримуватимуть 15-18 тис. гривень», - зауважив голова ОДА.

За його словами, медикам доведеться призвичаюватися до роботи у новому форматі, опановувати нові технології, зокрема, телемедицину, а також запровадження системи електронного обліку пацієнтів,  -  формування електронних реєстрів та картки пацієнта і запровадження обміну даними з медустановами вторинного рівня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-