Скільки коштує страховка на авто в Україні в 2018 році

Скільки коштує страховка на авто в Україні в 2018 році

21718
Ukrinform

Сьогодні страховка ОСАГО є обов'язковою для власників наземних транспортних засобів. Не виняток - автобуси, вантажівки, легкові авто, мотоцикли та скутери. Вона стала досить ефективним механізмом компенсації за шкоду, яка була завдана майну, здоров'ю та життю постраждалих в ДТП третіх осіб. Володар поліса автоцивілки, що є винуватцем ДТП, може зняти з себе відповідальність за завдані збитки в межах встановлених лімітів. Всі виплати в цьому випадку бере на себе страхова компанія, з якою був укладений договір.

При цьому власникам авто- і мототехніки, варто пам'ятати, що відсутність страховки ОСАГО є адміністративним порушенням і тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 425 до 850 гривень.

Від чого залежить вартість страховки ОСАГО

Потрібно відразу відзначити, що від оформлення поліса ОСАГО звільнені:

 • інваліди I групи, які керують авто особисто;

 • особи, які можуть керувати транспортними засобами, що належать інвалідам I групи, але тільки в їх присутності;

 • учасники бойових дій та інваліди війни.

У разі якщо вони стали винуватцями ДТП, збитки потерпілим відшкодовує Моторне (транспортне) страхове бюро України.

Вартість страховки ОСАГО залежить від багатьох факторів, але встановлюється державою. Тому ціна буде приблизно однакова для всіх автовласників, але деякі категорії громадян мають право на 50% знижку. Нею можуть скористатися:

 • пенсіонери;

 • інваліди II групи;

 • учасники війни;

 • чорнобильці I і II категорії.

Для всіх інших автовласників на страховку ОСАГО встановлена єдина вартість, яка може відрізнятися в діапазоні від 100 до 200 гривень в різних страхових компаніях.

Вельми привабливі умови оформлення страховки ОСАГО пропонує компанія PZU, яка має чималий досвід і авторитет в області автострахування. Її можливості дозволяють автовласникам пристойно заощадити при оформленні договору страхування.

Базова сума, відштовхуючись від якої можна розрахувати вартість ОСАГО, дорівнює 180 гривням. Далі в розрахунку беруть участь і інші параметри.

 1. Місце реєстрації транспортного засобу

Потрібно врахувати, що чим більше місто, тим дорожче обійдеться страховий поліс. Так, для оформлення ОСАГО в Києві доведеться витратити трохи більше, оскільки базова сума для автомобіля, зареєстрованого в столиці, буде множитися на коефіцієнт 3,5. А ось для міста з населенням до 100 тисяч коефіцієнт дорівнюватиме 1,0.

 1. Вид транспортного засобу і об'єм його двигуна

Для вантажівки враховується вантажопідйомність, а для автобуса - кількість посадкових місць.

Вартість страховки ОСАГО залежить і від інтенсивності експлуатації транспорту

  Якщо авто використовується в якості таксі, природно, що його поліс обійдеться дорожче, враховуючи високу експлуатацію використання машини.

 1. Термін дії страховки

Може бути від 15 діб до року. Більш довготривалий договір коштує дорожче.

 1. Наявність франшизи

Дозволить дещо здешевити страховку ОСАГО, однак заощадивши на франшизі, наприклад, 30 гривень, володаря такої автостраховки, винного в ДТП, можуть зобов'язати компенсувати збиток постраждалій стороні на 1000 гривень. В цьому випадку, кожен автовласник повинен сам прийняти рішення, з приводу придбання поліса з франшизою, добре зваживши всі варіанти.

Вартість страховки ОСАГО не залежить від водійського стажу і кількості тих, хто матиме можливість управляти конкретним автомобілем або мототехникой. Ліміт на кількість користувачів машиною не встановлено, і вносити всіх водіїв в поліс немає необхідності.

Стаж безаварійної їзди також не особливо впливає на вартість страховки ОСАГО. Єдиного реєстру, в який заносили б така інформація, в Україні не існує. З цієї причини страховики самі вирішують, як визначати і працювати з цим показником.

Ліміти компенсації за страховкою ОСАГО від PZU

При укладанні договору з компанією PZU за страховкою ОСАГО передбачені наступні суми компенсацій:

 • до 100 000 гривень при пошкодженні майна постраждалих в аварії. У разі одного ДТП кількість лімітів не може бути більше п'яти;

 • в разі нанесення шкоди здоров'ю потерпілих або летальний кінець ліміт компенсації за страховкою ОСАГО, може досягати 200 000 гривень;

 • сума, виплачена за моральну шкоду, заподіяну внаслідок нанесення шкоди здоров'ю або життю потерпілого в аварії, становить 5% від обсягу компенсації. За бажанням автовласника сума компенсації може бути збільшена до 500 000 гривень. Для цього, потрібно оформити договір добровільного ОСАГО. Його умови відрізняються від стандартного договору тільки сумою страховки.

При укладанні договору за страховкою ОСАГО варто звернути увагу на те, що в разі ДТП компенсація за шкоду буде виплачена, якщо транспортний засіб в момент аварії знаходилося на дорозі, прилеглих територіях, парковці або в місцях обслуговування авто. Не варто розраховувати на виплати якщо подія сталася, наприклад, на території приватного підприємства, і з інших причин, передбачених законодавством.

Оформлення ОСАГО онлайн

Компанія PZU надає своїм клієнтам можливість оформити Автоцивілку онлайн. Це дозволить заощадити час і кошти, оскільки відпадає необхідність відвідувати офіс страховика для спілкування з агентом, а оплатити послугу можна будь-яким зручним способом. Сьогодні такий спосіб отримання поліса ОСАГО може бути вельми актуальним, так як вже в 2018 році страхові документи, збережені в електронному вигляді, діють нарівні з паперовими.

Для швидкого оформлення договору потрібно тільки заповнити спеціальну форму, розміщену на сайті https://www.pzu.com.ua попередньо розрахувавши вартість послуг, використовуючи калькулятор ОСАГО, розміщений тут же.

Компанія PZU, що має чималий досвід і авторитет в області автострахування, пропонує досить вигідні умови придбання ОСАГО. Воно дозволить відчувати себе на дорогах країни цілком впевнено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-