Проектний менеджмент

Проектний менеджмент

Укрінформ

Усвідомлюючи відповідальність за творення свого майбутнього громада відчуває необхідність долучення до процесу управління в тому числі і через проектну діяльність. Відсутність фінансових ресурсів у бюджеті для вирішення конкретних завдань та підтримки населених пунктів з боку держави, дають потужний поштовх для розвитку проектної діяльності.

Проектний менеджмент передбачає розробку, реалізацію та розвиток проекту в навколишньому світі, що постійно еволюціонує. Проект має включати проблему, ідею, завдання, які потрібно виконати для реалізації поставленої проблеми, засоби реалізації проекту та результати, що здобуваються в процесі реалізації проектів.  

Для того, щоб написати успішний проект потрібно відповісти на декілька запитань. По-перше, потрібно зрозуміти мотивацію написання Вашого проекту. Переконайтесь, що Ви дійсно хочете працювати в проекті та дійсно хочете реальних змін.

По-друге, сформулюйте проблему, яку Ви вирішуєте. Орієнтуйтеся тільки на ті проблеми, які Ви можете вирішити або на вирішення яких можете вплинути. Для того, щоб Ваш проект розглянули потрібно обґрунтувати проблему, для цього опишіть чи проблема актуальна, обґрунтована та чи дійсно вона існує. Також, важливо надати проблемі більше конкретики, поясніть проблему мовою цифр, фактів, статистики тощо.

По-третє, сформулюйте Вашу мету та завдання. Мета – це ідеальний кінцевий продукт Вашого проекту, тому мета має бути сукупністю дій, необхідних для вирішення поставленої проблеми. Мета проекту має відповідати декільком критеріям, вона має бути конкретна, визначена часом, територіальна, а головне її можна порахувати (скільки часу потрібно, скільки заходів хочете провести, скільки людей отримують користь від проекту тощо). Завдання – це сходинки, які показують, яким чином Ви будете досягати мети. Виконуючи та реалізовуючи ваші завдання, крок за кроком, ви будете досягати мети вашого проекту.

У підсумку, потрібно розписати інші складові проекту. Визначте орієнтовні результати Вашого проекту, при цьому важливо зробити це максимально багатовекторно. Пропишіть якісні та кількісні, короткострокові та довгострокові результати, які зможуть переконати в необхідності втілення Вашого проекту. Також, слід визначити ресурси (люди, обладнання, кошти тощо), які Ви маєте та яких потребуєте. Зазначте у проектній пропозиції як Ви будете оцінювати ефективність проекту та які індикатори при цьому будете використовувати.

Надзвичайно важливою складовою реалізації проекту є люди, які формують Вашу команду. Команда ефективного проекту максимально різностороння, в ній мають бути люди, які «танцюють, співають та споглядають» і, звичайно, керівник, який займається розподіленням ролей. Для пошуку вийдіть за межі звичного соціального кола (органи місцевого самоврядування, громадських організацій тощо) знайдіть тих людей, які дійсно зацікавлені в реалізації проекту. Коли Ви відчуєте, що проект може стати частиною Вашого життя і цю думку підтримують всі члени команди, тільки тоді Ви зможете з впевненістю йти до реалізації Вашого проекту.  

Статтю підготовлено в рамках реалізації проекту «Громадянська освіта та електронна демократія», який реалізується Академією навичок (http://skillsacademy.com.ua/), Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, Українською Студентською Спілкою, за підтримки партнерів: Програма EGAP, Фонд Східна Європа, Швейцарська Конфедерація, Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-