Вінницькі самоврядці обговорили забезпечення області якісною питною водою

Вінницькі самоврядці обговорили забезпечення області якісною питною водою

Укрінформ
У четвер вінницькі самоврядці  у ході розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради обговорили стан забезпечення населення області якісною питною водою та хід виконання Обласної програми «Питна вода» на 2008-2020 роки. 
Захід відбувся на базі КП «Вінницяоблводоканал» - провідного підприємства області, яке забезпечує найбільшу кількість споживачів регіону водопостачанням та водовідведенням. Відтак, учасники зібрання, - очільники облРади, керівники профільних департаментів ОДА, голови районних рад  та держадміністрацій, голови ОТГ, міські та селищні голови  на практиці ознайомилися з новаціями, упровадженими підприємством, а також викликами,  які доводиться йому долати. 
Що ж стосується проблем із забезпеченням якісною питною водою, котрі постають перед територіальними громадами області, то їх самоврядці обговорили у ході засідання. 

«З 1993 року, відколи Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про щорічне відзначення питної води, країни дуже по-різному вирішують цю проблематику. Одні зробили колосальні кроки  в цьому напрямку, а  в тих,  які не мають відповідних можливостей, ця проблема продовжує загострюватись. 2018 рік  згідно з цією резолюцією проходить під девізом «Природа і вода». В цьому контексті обговорюємо проблему й ми, вирішуючи, що потрібно зробити для поліпшення ситуації. Луї Пастер сказав, що людина «випиває» 90% своїх хвороб.  Ми побачили сьогодні рівень нашого головного комунального підприємства з водопостачання, його роботу з вивчення якості води і роботу з її покращення для водопостачання споживачам. Думаю, що усі керівники, які беруть участь в засіданні, зрозуміли що іще потрібно зробити на місцях і де шукати ресурси, щоб ми могли мати якісну питну воду», - сказав відкриваючи засідання Координаційної ради голова вінницької обласної Ради Анатолій Олійник.

Він зауважив, що на Вінниччині діє Обласної програми «Питна вода»,  прийнята 2012 року. У межах її реалізації 2016 року обласна рада виділила на проекти з питань водозабезпечення 6 млн грн Вінницькому обласному фонду сприяння інвестиціям та будівництву. Утім, торік 2 млн грн цих коштів освоєні не були. Рештою скористалися вісім територіальних громад на поліпшення водопостачання. 
У 2018  році з державного бюджету на ці потреби області виділено 10 млн грн, ще 10 - з обласного, окрім того, є сподівання, що й місцеві ради виділять щонайменше такі ж обсяги співфінансування.

Наразі ж проблеми із належним водопостачання відчувають мешканці значної кількості територіальних громад, - зазначив директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков. За його словами, послуг з централізованого водопостачання надаються у 18 містах та 29 селищах області(100%). Що ж стосується сіл, то тільки у 357 із них, або 24,5% є водогони. Загальна протяжність мереж водопостачання становить 2638,9 км і за останні 5 років вона зросла на 22,5 %. Стосовно ж артезіанських свердловин, то наразі в регіоні їх налічується 252, а побільшало їх за останню п’ятирічку на 21,7%. 

Водночас, попри зростання кількості користувачів водопостачання обсяги споживання води в регіоні знизились на 3%, зокрема, за рахунок встановлення приладів обліку води та зміни культури використання природних ресурсів. 
Посадовець зазначив, що основними проблемами, з якими наразі стикаються суб’єкти системи водопровідно-каналізаційного господарства, є недосконалість системи тарифного регулювання і, як наслідок, збиткова діяльність підприємств галузі. До того ж, їх виробниче обладнання зношене в середньому на 40-50%. Відтак, витоки і непродуктивні втрати води становлять більше 30%. Наразі постає необхідність впровадження новітніх, енергозберігаючих технології по доведенню якості питної води та стічних вод до європейський стандартів. Та цьому перешкоджає відсутність фінансування розвитку галузі з боку держави, яка в поєднанні з незадовільним фінансовим станом самих водоканалів не дозволяє вирішити дані проблемні питання. 
Члени Координаційної ради  за підсумками засідання ухвалили рішення, яким рекомендували заслухати питання водозабезпечення територіальних громад на рівні районів та затвердити відповідні заходи з підвищення якості питної води і приведення її  стану до вимог встановлених стандартів, а також будівництва та реконструкції водогонів вже до 1 червня поточного року. А профільним департаментам ОДА спільно з місцевими органами виконавчої влади доручено забезпечити виконання заходів обласної, районних програм щодо питної води, провести оцінку екологічного стану джерел водопостачання на відповідність встановленим стандартам тощо.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-